Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » «Свою Україну любіть…» (Тарас ШЕВЧЕНКО)
на правах рекламы

«Свою Україну любіть…» (Тарас ШЕВЧЕНКО)

Автор: ВиМ от 12-03-2014, 19:31
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

«Свою Україну любіть…» (Тарас ШЕВЧЕНКО)Немає в нас хат-читалень, а в бібліотеках панує тиша. Ми обговорюємо гарячі політичні новини, світські плітки, долі героїв телесеріалів… На щастя, є ще ті, кому цього замало, хто прагне духовного спілкування з однодумцями.

Напередодні дня народження Т.Г. Шевченка у приміщенні бібліотеки Енергодарського інституту муніципального та державного управління «КПУ» зібралися шанувальники творчості Великого Кобзаря. Було нас небагато, але кожному хотілося прочитати улюблені вірші, розповісти свою історію зустрічі з Шевченковим словом.

У господині нашої вітальні, завідуючої бібліотекою Надії Рубінської «Кобзар» і Біблія в батьківській хаті стояли поруч. Вірші Тараса Шевченка заронили в душу дівчини те зернятко, яке проросло поетичним даром. Надія Петрівна читала присутнім свої поезії та уривки з поеми «Берестечко» ще одного українського пророка – Ліни Костенко.

Зовсім інша історія у вчительки історії Людмили Казимирівни Щербини, яка народилася і виросла в Росії. Приїхавши в Україну, вивчила мову, історію, полюбила вірші Шевченка.

Народна майстриня Наталя Тодорчук згадала, як зігрівало Шевченкове слово українців у далекому Сибіру, де їй довелося працювати певний час. Там, на чужині, в кожній сім`ї зберігався «Кобзар». Наталя Петрівна розповіла також історію створення панно, яке вона чотири місяці вишивала до ювілею Тараса.

Вірші Шевченка читали й інші присутні, дивуючись їхній актуальності, іноді ледве стримуючи сльози… Саме так сприйняли уривок з поеми «Гайдамаки», який прочитав Роман Дудось.

«Свою Україну любіть…» (Тарас ШЕВЧЕНКО)Уривок з поеми «Наймичка» у виконанні почесного громадянина міста Віктора Помазана зворушив серця чоловіків і жінок. Віктор Харлампович стверджує: «Кобзар» - то є Біблія і Конституція нашого народу». Розчулила дорослих і вихованка дитячого садочку №16 Софійка Кобченко. Вона прийшла на зустріч разом з мамою і прочитала вірш «Садок вишневий коло хати», якого її навчила бабуся.

Ведуча вечора – головний редактор газети «Час і ми» Тетяна Скибазапропонувала частіше збиратися, щоб мати можливість відчути биття сердець тих, кому «не однаково», для кого слова «Свою Україну любіть…» - не пустий звук…

Любов МІЛЛЕР

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий