Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Вельмишановні жителі Енергодару та мешканці сіл краю!
на правах рекламы

Вельмишановні жителі Енергодару та мешканці сіл краю!

Автор: Adminius от 15-05-2013, 15:29
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится

Вельмишановні жителі Енергодару та мешканці сіл краю! У травні цього року наше місто відзначає 30-річний ювілей відомого українського народного хору «Червона калина», який створив і яким беззмінно керує заслужений працівник культури України, наш земляк Володимир Миколайович Синиченко. Хор «Червона калина», в якому співають наші земляки, серед яких працівники атомної і теплової електростанцій, знають не тільки в енергетичній столиці України, а й в запорізькому регіоні. Його пісні звучали в багатьох містах України та Європи.

Володимиру Синиченку протягом свого довгого творчого життя вдалося створити справжнє диво - народної хор, виховати і дати путівку в життя десяткам талановитих людей. Диво таке сталося тому, що Володимир Миколайович вклав у своє дітище частинку душі і серця, віддав йому половину життя.

В Україні вже який рік - економічна і політична криза, але ми впевнені: криза ця в першу чергу духовна. Кажуть: «Зараз не до пісень та ваших проблем». Але ж ніколи не закінчиться криза, якщо в народу заберуть те, що і робить людину людиною, а націю - нацією, якщо заберуть нашу українську пісню, яка завжди була головним нашим символом!

На жаль, сьогодні все гостріше постає питання існування нашої «Червоної калини»! Колектив на межі виживання: майже зовсім припинилися гастролі; про поїздки на фестивалі за кордон можна тільки мріяти, немає грошей, щоб купити нові костюми (а старим - по кілька десятків років!), музичну літературу, лазерні диски з записами пісенних творів відомих хорових колективів, які дуже потрібні для роботи над репертуаром хору. Немає можливості записувати на відео свій репертуар, щоб зберігати для історії і обміну з колегами по творчому цеху! А яка мізерна заробітна платня керівників хору та вихователів дитячого колективу - про це не хочемо й згадувати…Жоден колектив не у змозі існувати за таких умов! Без контактів з глядачами, без повних концертних залів, бурхливих оплесків і квітів шанувальників, без нагород, без оцінок журі фестивалів та конкурсів не буває народних хорів!

Вельмишановні жителі Енергодару та мешканці сіл краю!А ще хочемо повідомити, шановна наша міська громадо, про те, що у «Червоній калини» підростає гідна зміна: на базі дитячої музичної школи Енергодара вже кілька років діє дитячої зразковий фольклорний ансамбль «Родослав», створений і вихований також почесним громадянином нашого міста Володимиром Миколайовичем Синиченком. Багато нагород отримали талановиті діти, але й проблеми в колективу такі ж самі: може статися так, що «Родослав» не відсвяткує жодного ювілею!

Тому звертаємося до вас, дорогі співвітчизники, з проханням приєднатися до акції зі збору коштів на придбання для обох хорових колективів нового баяна, бо той, на якому сьогодні грає баяніст Сергій Морієв, такого ж віку, як і сам хор, і кожної миті може розвалитися прямо на сцені. А брати баян в оренду «в сусідів» і прикро і не по кишені! Здавалося б, не в бідному місті живемо: поряд - шість величезних енергоблоків Запорізької АЕС, і стільки ж - запорізької теплової (які, до речі, свого часу будували ті, хто сьогодні співає у «Червоної калині», і хто привів своїх дітей до «Родославу»). Скільки разів зверталися хористи до керівництва міста і до наших шановних енергетиків з проханням допомогти придбати баян, але марно – грошей немає! А баян такий, бачили в Інтернеті, називається «Україна», дуже хороший, але й дуже дорогий! Може, якщо візьмемося усім миром, тоді здійснимо давню мрію артистів, бо вони того варті, та й в боргу не залишаться – повернуть нам вдесятеро своїми чарівними народними співами!

Дорогі брати й сестри! Всі ми добре розуміємо: зникнуть «Червона калина» і «Родослав» - трапиться щось більше, ніж просто згинуть два хори народний та зразковий. У всій країні на маленьку частинку, але коротше стане наша велика і славна історія, невеселими стануть сьогодення та майбутнє наших дітей! Тому що «не хлібом єдиним живе людина». А згасне духовність народна, обов'язково зникнуть і державність, і бізнес наш малий та середній, і криза світова ніколи не скінчиться! Та й хіба це буде життя? Саме тому, що пісня і є саме життя, українці завжди йшли нелегкими життєвими шляхами з живою піснею в душах і в серцях співали в полі і біля мартена, за столом після плідної роботи, на привалі після важкого бою. Бо знає наш український народ, що тільки краса і пісня здатні врятувати світ. Тому, давайте разом збережемо народну пісню для народу українського, для народів слов’янських, для всього білого світу!

Шановні наші земляки! Цей лист ми вважаємо нашим останнім сигналом SOS, бо без широкої народної підтримки «Червоної калині» і «Родославу» не вижити.

Шановна енергодарська громадо. Ми наголошуємо на тому, що головною метою нашої акції є насамперед підтримка моральна, тому будемо раді будь-якої вашій допомозі, кожній вашій копійці і кожному вашому доброму слову!

Запрошуємо всіх любителів народної чарівної української пісні на ювілейний концерт «Червоної калини», який відбудеться 25 травня у «Сучасник». Ваші вітальні листи, телеграми та побажання просимо надсилати на електронну адресу міському голові Ігорю Миколайовичу Наумичеву за адресою: 71502, Україна, Запорізька обл, м. Енергодар, вул. Курчатова, 11, тел. +38-06139-32253; adm@en.gov.ua (та дублюйте на saur-53@meta.ua)

Всі довідки за телефоном 050-813-83-90 та на електронну адресу: saur-53@meta.ua

З повагою та надією на Вашу доброту та підтримку,

Банківські реквізити:

р/р: 35422001004286; код ЕДРПОУ: 37381473

ГУДКСУ в Запорізькій області

Призначення платежу: благодійна допомога для народного хору «Червона Калина»

Вельмишановні жителі Енергодару та мешканці сіл краю!

Прослушать "Хай цвіте червона калина" <!--dle_audio_begin:http://envim.info/kaluna.mp3--><!--dle_audio_end-->

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
 1. ЦитатаОтветить
  • Группа: Жители
  • Регистрация: 29.10.2010
  • Статус: Пользователь offline
  • 240 комментариев
  • 0 публикаций
  ^
  Предполагаемый ответ официальных лиц:
  Мы посадим вас в бадью,
       Кинем в море -- и адью!
       Обойдетесь и бадьею,
       Не давать же вам ладью!

       И неси вас окиян
       Прям на остров на Буян!
       Ну а чтоб не одичали,
       Вот вам личный мой баян.

       Правда, он - моя вина! -
       Не играет ни рожна,
       Но какая-никакая,
       А культура вам нужна! tongue