Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » «Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»
на правах рекламы

«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»

Автор: Adminius от 16-01-2013, 19:16
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…» Ці слова належать славетній українській співачці Ніні МАТВІЄНКО. Своє вітання енергодарському народному хору вона завершила так: «Гучніше, сильніше, на весь голос несіть високо прапор мистецтва!». І вони несуть цей прапор, міцно тримаючи його в руках. А ще - виховують достойну зміну: дитячий фольклорний ансамбль «Родослав».

В день великого християнського свята Водохреща та Дня Соборності України, обидва колективи порадують енергодарців спільним виступом «Щедрівочка щедрувала…». Ви не побачите керівника цих закоханих у пісню людей перед ними: він або співатиме разом із своїми дорослими колегами, або стоятиме десь у темному куточку залу, посилаючи ледь помітні знаки маленьким співакам. Але всі ми розуміємо: чудо народження пісні не відбулось би без нього – заслуженого діяча культури України Володимира Синиченка.


Роки навчання


…Сім`я, в якій народився Володимир Миколайович, була співучою, хоча професійним музикантом ніхто з рідних не став. Дідусь, сідаючи за стіл, заспівував: «Ой, хмелю мій, хмелю…». Мати і батько теж любили народну пісню. Друзі говорили про батька – донецького шахтаря, що він «гарно басовав». А ще – грав на баяні. І для маленького Володимира не було кращої іграшки, ніж маленький баян. Любив він також слухати платівки. Сусідці довелося подарувати йому ту, на якій була записана улюблена пісня «Летят перелетные птицы».

У третьому класі вчитель музики Микола Єгорович записав бажаючих вчитися грі на баяні. З 30 учнів навчання завершили лише троє. Вже через три місяці Володимир акомпанував вчителю фізичної культури під час шкільної зарядки. Тому рішення стати професійним музикантом для Володимира Синиченка було не випадковим. Щоправда, після закінчення 8-го класу його до музичного училища не взяли, а вже після служби у Збройних силах став студентом факультету музики та співу Запорізького педінституту. Своїм найголовнішим вчителем Володимир Миколайович вважає баяніста і композитора Юрія Михайловича Бая, випускника Київської консерваторії.

Два роки після закінчення інституту Володимир Синиченко викладав у Стаханівському музичному училищі, а в 1979 році приїхав до Енергодара і залишився тут.


Народження творчого колективу


У 1982 році директор ЗаТЕС Віктор Саввович Поліваний запропонував об`єднати хори всіх цехів Запорізької ТЕС в один зведений. Репертуар цього хору був, як тоді говорили, «ідейно витриманий»: пісні про Леніна, партію, комсомол, які виконувались в академічній манері. На репетиціях керівник марно намагався досягнути гармонії, а потім хористи розходились по домівках, співаючи народні пісні. І так гарно це в них виходило, що Володимир Синиченко вирішив «не мучати» людей, а дати їм можливість розкрити свої таланти на близькому їхній душі фольклорному матеріалі.

Перший виступ хору відбувся в 1983 році. «Червона калина» вважає його роком свого народження.

Ось вже 30 років Володимир Синиченко приходить на репетиції до палацу культури «Сучасник», і жодного разу не пошкодував про те, якій справі віддав своє життя. Йому є чим пишатися: 2 липня 1990 року за високий художній рівень репертуару та майстерність хору було присвоєно звання «Народний самодіяльний колектив». У 1991 році хор став  дипломантом 1-го Всеукраїнського фестивалю, присвяченого 500-річчю Запорізького козацтва, а в червні 1993 року – лауреатом Всеукраїнського фестивалю народної творчості. І це були лише перші кроки. Нині «Червона калина» знана й шанована не лише в Україні, а й за її межами.


«Родослав» - достойна зміна


Хто знав, що слова Ніни Матвієнко про те, що від співу «Червоної калини» «міцніє в ніжках мала дитина», стануть пророцтвом?!

У 2005 році Володимиру Миколайовичу, у якого було всього 10 років суто педагогічного стажу, запропонували створити дитячий фольклорний колектив на базі Енергодарської дитячої музичної школи. Він не був впевнений в успіху, але почав працювати. У цій новій справі знайшов вірних помічників – викладача вокалу, яка сьогодні працює з молодшою групою, Наталію Ляшко, та свого вірного давнього друга концертмейстера «Червоної калини» Сергія Марієва. Разом вони створили диво – дитячий фольклорний ансамбль «Родослав».

Два роки тому «Родослав» отримав звання зразкового, а його керівникові було присвоєно звання викладача-методиста вищої категорії.

Тепер вже маленьким вихованцям Володимира Синиченка аплодують глядачі не лише Енергодара, але й Запоріжжя. Їх виступ прикрасив фольклорні дитячі фестивалі, які проходили у дитячому таборі «Артек» і в далекій Празі.


«Не цураймося, признаваймося…»


Мабуть, при всіх регаліях і нагородах для справжнього митця найвищим визнанням залишаються оплески залу. Володимир Миколайович чув їх багато. Згадує, як стоячи співав разом із «Червоною калиною» зал у Західній Україні, як щиро вітали «Родослав» перехожі на вулицях Праги…

Хочеться вірити в те, що й енергодарці отримають справжнє задоволення і подарують не менш щирі оплески колективу, який несе славу міста енергетиків по світу. Тому ще раз дозвольте запросити вас, шановні читачі, 19 січня о 16.00 до МПК «Сучасник» на зведений концерт «Щедрівочка щедрувала…» за участю народного хору «Червона калина» та зразкового дитячого колективу «Родослав». Каси МПК відкриті з 14 до 18 години. Ціна білетів – 10 гривень. Довідки за телефонами: (06139) 3-78-26 та 099-451-89-45.

Завітайте, не пошкодуєте! Ваша небайдужість стане гідним подарунком самовідданому служителю народної пісні Володимиру Синиченку, який 24 січня святкуватиме 60-річний ювілей!


Любов МІЛЛЕР

 

«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»«Коли співає «Червона калина» міцніє в ніжках мала дитина…»

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий