Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Про тих, хто не чекає милостей від природи
на правах рекламы

Про тих, хто не чекає милостей від природи

Автор: Adminius от 16-05-2012, 14:15
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Про тих, хто не чекає милостей від природи Всім відома істина: той, хто не хоче нічого робити, шукає причини, той, хто прагне змінити життя,  – шукає вихід. 

Минула зима видалась дуже складною для сільськогосподарських підприємств Великобілозерського району. Про те, якого лиха завдали їм мороз та відсутність снігового покрову, розповів нам начальник управління АПР райдержадміністрації Валерій Романенко.

-Станом на 25 квітня 2012 року зберіглося всього 44% озимих, в тому числі озимої пшениці – 53%, озимого ячменя – 3%. Лише озиме жито збереглось на всій площі. Сільськогосподарським підприємствам довелося пересівати ячмінь (1660 га), горох (25 га), кукурудзу (80 га) та інші культури. Господарства району не виявили бажання отримати бюджетні кошти для пересіву у 2012 р., передбачені постановою КМУ №278. Хоча наше управління неодноразово звертало увагу керівників підприємств і фермерів на необхідність вжиття заходів щодо страхування ризиків, пов’язаних з веденням сільського господарства. В цьому році лише три господарства -  ТОВ «Імені Гагаріна», ПАТ «АФ Гюнівська» та ТОВ «Преображенське» застрахували частину посівів озимих культур.

Ми зустрілись із далекоглядними керівниками згаданих господарств.

Директор ТОВ «Імені Гагаріна» Раїса Гнатівна Саламаха очолює господарство вже 6 років. Вона також є головою постійної комісії районної ради з аграрних питань. Раніше працювала в цьому ж господарстві головним економістом. Згадує, як у 2005 році воно почало розвалюватись. 

«Як це страшно, коли помирає село!» - каже вона.

І тоді було знайдено вихід: колишній радгосп увійшов до складу холдингової компанії «Фрідом-ФАРМ-Інтернешнл». Зараз товариство налічує 513 пайщиків та 172 робітники. Вирощують соняшник, ячмінь та інші зернові на 4681 га поливних земель, вже не один рік займаючи 1 місце в районі. До речі, поливну систему довелось відновлювати, закупивши 30 дощувальних машин «Фрегат». Завжди тримають необхідну частину землі під паром, використовують 6-польну сівозміну. 

 Також у господарстві займаються свинарством. Худобу вирощують для власного забійного центру, який знаходиться у Херсоні, а також для приватних господарів з усієї Запорізької області та Криму.

У 2011 році ТОВ «Імені Гагаріна» зайняло 1 місце в області із сплати податків. 

Все це дозволяє тримати найвищий в районі рівень заробітної плати та вартості оренди землі. Товариство піклується не лише про робітників. У 2011 році виділені кошти на ремонт дитячого садочку «Золотий ключик» та сільського будинку культури (щоправда, одна енергодарська будівельна організація, власника якої ми поки що не називаємо, не поспішає виконати роботи, розпочаті ще у жовтні минулого року). До свята Перемоги кожен з пайщиків, в тому числі і ветерани війни, отримали грошову допомогу понад 200 грн. А учаснику бойових дій Івану Леонтійовичу Голді виділені кошти на лікування.

Слухаючи розповідь цієї небайдужої людини, розумієш: це справжня господиня. Ще з однією господинею ми зустрілися у Гюнівці. Але розповідь про неї - у наступному номері.

 

Любов МІЛЛЕР

Про тих, хто не чекає милостей від природиПро тих, хто не чекає милостей від природи
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий