Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » » КОНСУЛЬТУЄ ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС
на правах рекламы

КОНСУЛЬТУЄ ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС

Автор: Adminius от 22-12-2010, 15:47
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

КОНСУЛЬТУЄ ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС
КОНСУЛЬТУЄ ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС ВАСИЛІВСЬКОГО РАЙОННОГО НОТАРІАЛЬНОГО ОКРУГУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ 
ХАРЧЕНКО ЮЛІЯ ГРИГОРІВНА

 

Питання: Я подарувала своїй повнолітній доньці земельну ділянку та будинок. Чи оподатковується такий подарунок?

 

-          У цьому випадку податок з доходів фізичних осіб не справляється. Оскільки обдарована донька належить до членів сім’ї першого ступеня споріднення дарувальника, подарунок у вигляді нерухомості оподатковується за нульовою ставкою (п.п.14.1 ст.14 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р.).

 

  Питання: На частині приватизованої земельної ділянки для обслуговування житлового будинку та господарських споруд, яка належить моєму батькові, я хочу розмістити кіоск (малу архітектурну форму). Як у даному випадку правильно оформити землю? Чи можна обійтися без зміни цільового призначення землі, взявши у батька частину  ділянки в оренду?

 

            - Розміщення малої архітектурної форми здійснюється на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради, а для власників земельних ділянок – на підставі рішення виконавчого комітету відповідної місцевої ради. Суб’єкт господарювання подає відповідній місцевій раді заяву, в якій зазначається бажане місце та строк розміщення малої архітектурної форми, її призначення і загальний опис. До заяви додаються: виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців; копія державного акту на право власності на земельні ділянку. Відповідна місцева рада реєструє подану заяву і в місячний строк приймає рішення щодо попереднього погодження місця розташування малої архітектурної форми та уповноважує виконавчий орган або посадову особу місцевої ради передати суб’єкту господарювання перелік документів, які необхідно подати для прийняття рішення щодо розміщення малої архітектурної форми та укладення договору особистого строкового сервітуту.

            Документи видаються суб’єкту господарювання протягом двох тижнів з дня реєстрації заяви. Уповноважений представник на підставі поданих суб’єктом господарювання документів готує проект рішення щодо розміщення малої архітектурної форми та укладення договору особистого строкового сервітуту. Відповідна місцева рада протягом місяця після реєстрації документів приймає рішення щодо розміщення малої архітектурної форми та укладення договору особистого строкового сервітуту.

            У разі, якщо рішення щодо розміщення малої архітектурної форми не прийняте протягом місяця після подання суб’єктом господарювання визначених уповноваженим представником документів, вважається, що розміщення малої архітектурної форми дозволяється за принципом «мовчазної згоди». Після прийняття відповідною місцевою радою рішення щодо розміщення малої архітектурної ради уповноважений представник повертає у тижневий строк суб’єкту господарювання подані раніше схему прив’язки пересувної малої архітектурної форми або паспорт прив’язки стаціонарної малої архітектурної форми.

 Отже,  можете розмістити свій кіоск на земельній ділянці, що є власністю Вашого батька, уклавши з ним договір особистого сервітуту. Але до укладення такого договору Ви повинні отримати дозвіл місцевої ради на розміщення кіоска та відповідну архітектурну прив’язку. Ні проекту відведення земельної ділянки, ні зміни цільового призначення земельної ділянки робити не потрібно.

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий