Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Пільги для учасників АТО та їх сімей
на правах рекламы

Пільги для учасників АТО та їх сімей

Автор: ВиМ от 7-08-2015, 18:02
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Пільги для учасників АТО та їх сімейНа запитання читачів відповідають спеціалісти юридичної консультації ГО "Самопоміч"

Пільги для учасників АТО та їх сімей?

 

Верховна Рада прирівняла бійців на Сході до учасників бойових дій.

Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

На них, згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантію їх соціального захисту", поширюються наступні пільги:

1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів тавиробів медичного призначення зарецептами лікарів;

2) першочергове безплатне зубопротезування (завинятком протезування здорогоцінних металів);

3) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір тапорядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

4) 75% знижка плати закористування житлом (квартирна плата) вмежах норм, передбачених чинним законодавством (21кв. метр загальної площі житла накожну особу, яка постійно проживає ужитловому приміщенні (будинку) імає право назнижку плати, тадодатково 10,5кв. метра насім’ю);

5) 75% знижка плати закористування комунальними послугами (газом, електроенергією таіншими послугами) таскрапленим балонним газом для побутових потреб вмежах середніх норм споживання.

6) 75% знижка вартості палива, втому числі рідкого, вмежах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають убудинках, щонемають центрального опалення;

Пільги щодо плати зажитло, комунальні послуги тапаливо, передбачені пунктами 4— 6, надаються учасникам бойових дій тачленам їхсімей, щопроживають разом зними, незалежно від виду житла чиформи власності нанього.

7)безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування всільській місцевості, атакож залізничним іводним транспортом приміського сполучення таавтобусами приміських іміжміських маршрутів, утому числі внутрирайонних, внутри- таміжобласних незалежно від відстані тамісця проживання;

8) щорічне медичне обстеження ідиспансеризація іззалученням необхідних спеціалістів;

9) першочергове обслуговування влікувально-профілактичних закладах, аптеках тапершочергова госпіталізація;

10) виплата допомоги потимчасовій непрацездатності врозмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

11) використання чергової щорічної відпустки узручний для них час, атакож одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком додвох тижнів нарік;

12) переважне право назалишення нароботі при скороченні чисельності чиштату працівників узв’язку іззмінами ворганізації виробництва іпраці танапрацевлаштування уразі ліквідації підприємства, установи, організації;

13) першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, тапершочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва ігородництва, першочерговий ремонт жилих будинків іквартир цих осіб тазабезпечення їхпаливом.

Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі вбойових діях чипри виконанні обов’язків військової служби, забезпечуються жилою площею, утому числі зарахунок жилої площі, щопередається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами таорганізаціями урозпорядження місцевих рад тадержавних адміністрацій,— протягом двох років здня взяття наквартирний облік.

14) безоплатний проїзд один раз надва роки (туди іназад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз нарік (туди іназад) вказаними видами транспорту з50-процентною знижкою;

Разом з тим, відповідно до ч.4 ст. 25 Цивільного кодексу України правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті, у зв’язку з чим особа з об’єктивних причин не може реалізувати свої додаткові права, передбачені їй як учаснику бойових дій.

Надання статусу учасника бойових дій посмертно законодавством не передбачено.

Однак, крім статусу учасника бойових дій існує статус члена сім’ї загиблого. Пільги та компенсації, передбаченіЗаконом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” для членів сім’ї загиблого відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302, надаються на підставі "Посвідчення члена сім’ї загиблого”, яке видають органи соціального захисту населення за місцем реєстрації таких членів сім’ї.

Допомогу в оформленні документів, необхідних для отримання зазначеного посвідчення, надають відповідні органи міністерств та відомств, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (підрозділи), де проходили службу військовослужбовці на момент загибелі.

Відповідно до п.1 ст. 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” чинність цього Закону поширюється на сім’ї військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов’язків), а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті. Відповідно до п. 4 зазначеної статті чинність Закону також поширюється на дітей померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення ними цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Дітям загиблих осіб, до досягнення ними 16-річного віку передбачені законодавством пільги надаються на підставідовідки, що видається матері (або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну) за місцем реєстрації дитини.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий