Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Народний депутат, у першу чергу, – законодавець.
на правах рекламы

Народний депутат, у першу чергу, – законодавець.

Автор: ВиМ от 15-08-2015, 08:50
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Народний депутат, у першу чергу, – законодавець.Народний депутат-мажоритарник як загроза основам державності

Багато хто із вас, шановні читачі, бачив по ТБ скандальні довибори у Верховну Раду у виборчому окрузі №205 м. Чернігова.

Такої навали технічних кандидатів - а реєструвалось більше сотні бажаючих! - іще не бачило наше суспільство.

Був і відвертий підкуп, інші порушення виборчого законодавства, для боротьби із котрими в нашій країні не відпрацьований механізм.

Було дуже соромно за нашу країну, за безпорадність влади, якщо вказане вище – не замасковане підігрування порушникам виборчого законодавства.

Вже тільки вказане вкотре наводить на думку щодо недоцільності скомпрометованої мажоритарної складової виборів.

Але автор не мав на меті зациклюватись саме на цій проблемі. Є значно важливіша проблема депутатів-мажоритарників, про котру чомусь не згадують.

Народний депутат, у першу чергу, – законодавець.

Нагадаю читачам, що «перед вступом на посаду народні депутати України складають перед Верховною Радою України таку присягу:

"Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу.

Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників".

Зверніть увагу на останнє: «…в інтересах усіх співвітчизників». Не у інтересах виборців свого виборчого округу, чиї інтереси часто і густо не збігаються із інтересами «усіх співвітчизників».


А тепер зверніть увагу на оприлюднені на сайті парламенту нові Законопроекти, зареєстровані тільки за один день:

10 серпня 2015, 17:22, (№ 2493а), Проект Постанови про визнання геноциду кримськотатарського народу;

10 серпня 2015, 15:35, (№ 0057), Проект Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про військові поховання;

10 серпня 2015, 15:33, (№ 0056), Проект Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про військові поховання;

10 серпня 2015, 15:23 , (№ 2492а), Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо скасування дозволу на імпорт в Україну товарів, щодо яких застосовуються заходи нагляду або регіонального нагляду;

10 серпня 2015, 15:15 , (№ 2491а), Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо введення історично обґрунтованого найменування рубль як меншої частини грошової одиниці України гривні;

10 серпня 2015, 15:11 , (№ 2490а), Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених»

10 серпня 2015, 15:08 , (№ 2489а), Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо територіальної оборони;

10 серпня 2015, 15:05 , (№ 2488а), Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо об'єктів морського транспорту;

10 серпня 2015, 15:02 , (№ 2487а), Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності власників банківских установ;

10 серпня 2015, 13:57 , (№ 2486а), Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень)

07 серпня 2015, 16:40 , (№ 2485а), Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо вилучення об'єктів).


Скільки ж часу потрібно, щоб тільки прочитати вказане? Питання, скоріш за все, риторичне. Бо не потребує відповіді!

Чесно вам зізнаюсь: за останні півроку серед прийнятих Верховною Радою законів не знаходжу жодного, котрий би можна назвати зразком законодавчої діяльності! Ось Вам і приклад якості праці народних депутатів. Суцільний брак! Це під куполом Верховної Ради!

А депутати-мажоритарники іще до того піаряться на своєму окрузі. На що йде такий дорогоцінний для держави, нашого народу їх робочий час? Що ж то за піар?

Субсидії, дотації та субвенції, котрими повинна займатися місцева влада. А якщо пан Бандуров, наш депутат, хвалиться «вибитою» для котрогось населеного пункту округу субвенцією, то ту місцеву раду, мера чи голову треба миттєво гнати із посади поганою мітлою! Я вже не кажу про ремонт шкіл, дитсадків та іншу «благодійність». Саме у лапках! Бо така «благодійність» 250 мажоритарників у сотні мільярдів гривен збитків обходиться державі за рахунок не вчасно прийнятих законів та постанов, низької їх якості, неоднозначного трактування. Як той же закон про валютних позичальників наших комерційних банків. Бо ті банківські боржники оточили будинок ВР, а щирую правду, про котру кажуть, що «всюди куток знайде», сказати протестувальникам ніхто не насмілився.

А народному депутату, спійманому на вказаній «благодійності», пан Гройсман, голова ВР, повинен зробити зауваження чи накласти догану за антиконституційне втручання у діяльність місцевої влади!

Це так видається авторові правильною діяльність народного обранця до вищого законодавчого органу влади.

А що робити із зверненнями громадян до народного депутата? А те, що пропонує Конституція:

«Народний депутат України має право на сесії Верховної Ради України звернутися із запитом до органів Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності.

Керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій зобов'язані повідомити народного депутата України про результати розгляду його запиту».

Які іще негаразди можна побачити у поділі законодавчого органу на мажоритарників і списочників пропорційної системи?

Соціологічні опитування вказують тільки на половину громадян, котрі знають, хто депутат від їхнього округу.

Контроль діяльності мажоритарників у парламенті з боку виборців майже відсутній. Спитайте себе самого і оточуючих, чи знаєте ви про результати голосування Бандурова за той скандальний «валютний» закон, котрий попав під вето Президента? Ото ж то й воно!

Автор упевнений, що менше року тому обрану Верховну Раду вже сьогодні треба розпускати і обирати нову за нової форми виборчої системи.

Мається на увазі пропорційна виборча система з відкритими списками.

Відкриті списки здатні задовольнити і традиційне бажання українців бачити у своєму окрузі конкретну особу, котра сподобалася, і досягти більшої відповідальності політики та політиків за рахунок пропорційних виборів.

Але вказана пропорційна виборча система із відкритими списками, на відміну від нещодавно прийнятого ганебного (іншого слова не знаходжу) Закону «Про місцеві вибори», не повинна копіювати той закон чи винаходити велосипед. Хоча пропонована виборча система і доволі складна, але вона себе чудово зарекомендувала у демократіях Заходу. А стосовно системи, що буде запроваджена на місцевих виборах, дуже добре висловився Голова Центральної Виборчої Комісії Охендовський: він плекає надію, що вибори по тій системі пройдуть перший і останній раз!

Наостанок слід додати, що реформи повинні стосуватися і партійного законодавства. Найголовнішим у ньому є, на думку автора, фінансування політичних партій із державного бюджету.

Ось тоді у нас з`явиться шанс отримати відповідальних політиків у владі і відповідальну перед народом владу.


Костя ПІДГІРНИЙ

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий