Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Суспільство потребує особистостей
на правах рекламы

Суспільство потребує особистостей

Автор: ВиМ от 4-09-2013, 18:05
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Суспільство потребує особистостей Мало існує галузей життя в нашій країні, в яких так часто переглядалися б концептуальні засади, як в освіті. Нинішній рік не став виключенням: вчителі отримали найновіший варіант Державного стандарту базової та повної середньої освіти. Прокоментувати його, а також розповісти про стан справ у міських закладах освіти, ми попросили начальника управління Тетяну ПЛАХОТНУ.

-Що нового містить новий Державний стандарт?

-Новий документ, запропонований Міністерством освіти, науки, молоді та спорту України, змінює спрямування нашої роботи: віднині головним є не надбання учнем певної суми знань, а його навчальна діяльність. Випускник української загальноосвітньої школи має бути людиною компетентною, яка вміє вчитися, спілкуватися державною, рідною та іноземною мовами, обізнана в основах математики, природознавства, техніки, інформатики, збереження здоров`я, історії, літератури, мистецтва тощо.

З нового навчального року учні п’ятих класів вивчатимуть дві іноземні мови, причому англійська вивчатиметься всіма як перша (3 години на тиждень) або як друга (2 години на тиждень). Також з п`ятого класу передбачено вивчення інформатики. Уроків фізичної культури буде три на тиждень, починаючи знову ж таки з 5 класу. На рік раніше починатиметься вивчення біології (з 6 класу) та мистецтва (з 8 класу).

Маю зазначити, що для енергодарських шкіл спрямування на профільність навчання не є новим. Класи з поглибленим вивченням окремих предметів в нас існували давно. Більшість учнів (20%) обирають для поглибленого вивчення іноземну мову. Такі класи відкриваються майже в усіх загальноосвітніх школах Енергодара. 12% школярів обирають математику. Таку можливість дають фізико-математичний навчально-виховний комплекс №5, Енергодарський багатопрофільний ліцей та до профільний клас ЕНВК №1. Третє місце займають українська мова та література та інформатика.

Що стосується збільшення кількості уроків фізичної культури, то у школах нашого міста воно відбудеться за рахунок збільшення ставок викладачів, які будуть на додатковому уроці займатися оздоровчою роботою. Особливо – з дітьми, які віднесені до підготовчої або спеціальної фізичної групи за станом здоров`я. Також третя година буде використовуватись для занять плаванням, баскетболом.

-Безумовно, новації потребують підготовлених кадрів. Чи вистачає в Енергодарі кваліфікованих вчителів іноземної мови, інформатики тощо?

-Так. Для молодшої ланки, якої торкнулися зміни в Держстандарті, кадри готові. Всі пройшли перепідготовку. Але кадрова проблема існує. Не вистачає двох вчителів іноземної мови, трьох вихователів груп продовженого дня, одного вчителя математики, по одній вакансії - логопеда та соціального педагога. Більше всього вакансій в дитячих садочках6 там не вистачає 10 вихователів та медичних працівників. У цьому році до наших шкіл прийшли 16 молодих спеціалістів. Та чи залишаться вони, якщо ми не зможемо запропонувати їм житла? Зараз їм доводиться знімати кімнати на двох, щоб менше платити за проживання. А заробітна плата також залишається недостатньою.

-Які нові можливості матимуть для навчання діти з особливими потребами?

-Таких дітей в нас 50. Більшість навчається у дитячому садочку №7 та ЕЗОШ №6. Там їх забезпечують триразовим харчуванням, засобами медичної реабілітації. В цьому році ми відкрили перший клас інтенсивної педагогічної корекції в ЕЗОШ №4 та інклюзивного навчання в ЕЗОШ №6.

-Чи торкнулися зміни у системі освіти дошкільних навчальних закладів?

-Так, стало обов’язковим вивчення в дитячих садочках іноземної мови, інформатики та заняття шахами.

-І такою поглибленою підготовкою до навчання у школі охоплені всі дошкільнята? Чи існує черга для зарахування у дитячий садочок в нашому місті?

-На відміну від багатьох міст України, в Енергодарі черги не існує. В нас на 100 місць – 107 бажаючих. Всі вони влаштовані в садочки. Звісно, деякі групи трошки більші за кількістю дітей у порівнянні з іншими. З вересня впроваджено електронну чергу. Тобто запис ведеться співробітниками управління під час особистих прийомів, а безпосередньо - на сайті відповідного дошкільного дитячого закладу. Такий порядок заведено по всій країні за ініціативою віце-прем`єра Олександра Вілкула.

-Отже, школи Енергодара до нового навчального року готові?

-Так. Навчальні заклади міста відремонтовані. Немає проблем з підручниками. В цьому році, як ніколи, придбано багато нових меблів, сантехнічне обладнання. З 1 вересня надається безкоштовне харчування учням початкових класів. У групах продовженого дня обід, безумовно, за кошти батьків. Їдальні забезпечені усіма продуктами. На початку року були проблеми з м’ясом, які виникли через безпідставні скарги. Те, що в них містилось, не знайшло підтвердження, але призвело до затримки укладання договорів на постачання.

Проблема в нас одна, і вона зараз існує по всій країні: все, що нами зроблено для організованого початку нового навчального року, – зроблено в борг. А заплановану заміну електрообладнання у ЗОШ №2, заміну вікон у чотирьох дитячих садочках за програмою Соціального партнерства з ДТЕК навіть не розпочато. Потрібно 30% передплати, а Держказначейська служба не видала ні копійки за останні місяці. Борг управління освіти досяг вже 4 млн. грн. Сподіваюсь, що до кінця року органи державної влади та місцевого самоврядування цю проблему вирішать.

Бесіду вела Любов МІЛЛЕР

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий