Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » «Україночка» на Полтавщині
на правах рекламы

«Україночка» на Полтавщині

Автор: ВиМ от 28-08-2013, 19:44
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

«Україночка» на Полтавщині Вже другий рік поспіль ансамбль «Україночка» Енергодарської міської жіночої громадської організації з однойменним ім’ям бере участь у культурно-мистецькому проекті Сорочинського ярмарку. Три незабутніх дні, проведені на Полтавщині, залишили чудові враження. Серед мальовничої природи цього краю ми відчули гостинність українців, їх піднесений настрій та гордість за те, що відбувається на рідній землі.

З першої хвилини перебування у Великих Сорочинцях згадалося, як на ярмарках вирувало життя, яке любили спостерігати письменники та художники. Тут у митців народжувалися сюжети майбутніх творів, з'являлося натхнення. "Що ж стосується народу українського, то він ярмарки любив і любить усією душею, адже всі дороги з ярмарку ведуть у корчму. Могорич справа така. Да що я ж пояснюю?! Одним словом – ярмарок! ." (О.Назарчук).

Кожного дня наша дорога пролягала між Миргородом і Сорочинцями. Перший виступ нашого ансамблю «Україночка» був призначений на 23 серпня. Їдучи на ярмарок, усі милувалися мальовничими краєвидами і згадували рядки українського класика: «Не той тепер Миргород, Хорол-річка не та…». І подумалося, село Великі Сорочинці Миргородського району, напевне, й залишилося б, як і багато інших сіл Полтавщини, маловідомим, якби його не прославив на вік великий земляк – український і російський письменник Микола Васильович Гоголь, який так передав цей колорит ярмаркування десь на початку XIX ст..: « Такою розкішшю блищав один із днів спекотного серпня тисяча вісімсот…. Так, літ тридцять буде назад тому, коли дорога, верст за десять до містечка Сорочинців кипіла народом, який поспішав з усіх навколишніх і далеких хуторів на ярмарок. З ранку ще тягнулися незмінною низкою чумаки з сіллю і рибою. Гори горщиків, закутаних у сіно, повільно рухалися, здається, нудьгуючи своїм ув'язненням і темрявою, місцями тільки якась розписана яскраво миска або макітра хвалькувато висловлювалася із високо накопиченого на возі тину і привертала розчулені погляди поклонників розкоші. Багато перехожих поглядали із заздрістю на гончара, який повільними кроками йшов за своїм товаром, турботливо обкутуючи глиняних своїх франтів і кокеток ненависним для них сіном.

Одиноко в стороні тягнувся на стомлених волах віз, навалений мішками, прядивом, полотном і різною домашньою поклажею, за яким брів, у чистій полотняній сорочці і забруднених полотняних шароварах, його господар...».

І все це треба відчути, як це пощастило нам і багатьом енергодарцям, які долучилися до цього дійства. Повертаюсь до зустрічі нашого колективу на Сорочинському ярмарку, центральною вулицею якого гуляв сам М.В.Гоголь, він радо зустрів наш колектив і запропонував перший сценічний майданчик. Біля «Млина» ввечері лунала українська народна пісня з вуст ансамблю «Україночка». Весело, завзято співали жіночки, що передавалося і численній публіці, яка долучалася до співу, танцювала і виголошувала «Браво».

З чудовим настроєм після виступу на ярмарку наш колектив відправився до Миргорода, де на великій сцені палацу культури Миргород-курорту влаштував майже двогодинне свято пісні та гумору. Глядачі тепло зустрічали самодіяльних артистів, даруючи їм гучні та тривалі оплески, а адміністрація цього закладу вручила Подяку за чудовий виступ і популяризацію української народної пісні та запросила «Україночку» наступного року знову до співпраці.

«Україночка» на ПолтавщиніНайвідповідальніший день для нашого колективу – 24 серпня. Нам пощастило вітати з Днем Незалежності України всіх присутніх на ярмарку з головної сцени Сорочинського ярмарку та майданчика «У Хіврі», де відбувався конкурс серед творчих колективів. Тим, хто хотіли розважитись, було де душі розгулятись. Цифри вражають: на всіх майданчиках Національного Сорочинського ярмарку протягом п’яти днів виступило 135 колективів з України, 165 - з Полтавщини та 70 із близького зарубіжжя (Росії - м. Орел, Бєлгородська область, Удмуртська Республіка), з Білорусі, Азербайджану, Греції). За статусом це були колективи із званням «народний», «національний», «фольклорно-етнографічний», а наш самодіяльний колектив «Україночка», виконавши у конкурсній програмі пісню «Як на Україні козаки стояли» та уславивши Запорізький край, і «Пісню про хліб» (на слова Дмитра Луценка, присвятивши її землячці полтавчан, Раїсі Кириченко, вибороли ІІ місце у конкурсі творчих колективів. Оце перемога!!!

Суботній день за кількістю відвідувачів на ярмарку, мабуть, перевершив чотири попередніх, разом узятих. Народу було не просто багато, а дуже багато. Поля були заставлені автівками та великими автобусами, на узбіччях дороги розташувалися відвідувачі з наметами… Вперше вираз «море людей» набув такого реального втілення. Це різнобарвне море яскравих, усміхнених, задоволених суботою людей пливло алеями ярмарку, співаючи, танцюючи, з солодощами і водичкою в руках, дівчата і жінки у віночках, кожен другий – у вишиванках. Дуже багато маленьких дітей в українських костюмах, дивлячись на яких душа радується, а серце співає. Українці зростають!

З настроєм переможців наш колектив відправився до Миргорода, де влаштував свято вулиці Берегова, що на березі Хоролу. Як раділи літні люди, які разом з нами співали і танцювали. Це було неперевершено.

І наступного дня, в останній день, всі дороги ведуть на Сорочинський ярмарок! Це свято. Радісне і сумне водночас. Радісне тому, що ярмарок справді вийшов на славу і був вдалим і для учасників, і для гостей, і для організаторів. Сумне тому, що все хороше рано чи пізно закінчується. О 13.00 на садибі Хіврі відбулася офіційна церемонія закриття Національного Сорочинського ярмарку-2013, в якій брав участь і наш ансамбль «Україночка» зі своєю гарною веселою програмою, на фоні якого відбувалася театралізована вистава за участю гоголівських героїв у виконанні артистів Полтавського академічного театру ім. М.В. Гоголя. Тут були і Гоголь, і чорт, який ховався за нашими україночками, і Хівря з дяком. Всі разом подарували глядачам неймовірну радість від цього проекту. Організатор заходу – ТОВ «Сорочинський ярмарок» щиро подякував учасникам ярмарку та його гостям і чекає наступного року. «Особлива подяка тим, хто допомагав його готувати та проводити. Тим, хто облаштовував поле, хто готував і проводив культурно-мистецьку програму, всім нашим партнерам, які нас підтримували та допомагали. Ваш вклад, від найменшого до найбільшого, для нас вагомий. Ми цінуємо кожного і щиро вдячні всім, хто з нами». А наш колектив «Україночка» та його прихильники вдячні тим, хто допоміг здійснити цю подорож на славну Полтавщину.

Ми всі разом сказали:

- До побачення, Сорочинський ярмарок – 2013!

- До зустрічі на Сорочинському ярмарку – 2014!

 

Марія ОСІПЧУК, член Енергодарської міської громадської організації «Україночка»

 

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий