Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Заробіток «у конвертах»
на правах рекламы

Заробіток «у конвертах»

Автор: Adminius от 21-11-2012, 14:35
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Бажаючи отримати якомога більший прибуток, деякі роботодавці ухиляються від сплати податків та використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин, пропонуючи заробітню плату «в конвертах».

Наймані працівники не завжди розуміють, що, погоджуючись на такі умови, вони фактично  відмовляються від захисту своїх трудових прав сьогодні й можливості отримання достойної пенсії у майбутньому. Вони незахищені від незаконного звільнення, не мають ніяких гарантій безпечних та здорових умов праці, права на відпочинок.

Праця без оформлення трудових відносин не дає права на оплату лікарняних листків, виплату втраченого заробітку у зв’язку із втратою працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплату допомоги по безробіттю.

Що ж стосується роботодавців, які практикують прийом на роботу без оформлення, то вони теж можуть постраждати. Працівники без оформлення – це нестабільність роботи підприємств, оскільки трудові відносини роботодавця та найманого працівника нічим не закріплено. Працівник у будь-який час може припинити роботу, і перед роботодавцем постане проблема його заміщення. Такий роботодавець не заслуговує на авторитет у громаді.

Енергодарський міський центр зайнятості проводить постійну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями та населенням щодо важливості легальних трудових відносин, використовуючи для цього як семінари так і індивідуальні співбесіди.

Залучаються спеціалісти центру зайнятості і до участі в робочій групі з перевірки суб’єктів господарської діяльності щодо належного оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, яка створена за розпорядженням голови облдержадміністрації від 28.01.2010 р. №21.

За 10 місяців цього року здійснені   17  виходів робочої групи. Перевірені   212  суб’єктів господарювання. В 52 роботодавців виявлені факти використання праці без оформлення з особами трудових відносин.

З 1 січня 2013 р. набирає чинності Закон України «Про зайнятість населення». Його норми спрямовані на комплексне вирішення проблем зайнятості, легалізації трудових відносин, підвищення конкурентоспроможності людей на ринку праці, економічне стимулювання зацікавленності роботодавців до створення робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи тощо.

І. Солдатенко, директор Енергодарського МЦЗ                                           

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий