Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Правова допомога
на правах рекламы

Правова допомога

Автор: Adminius от 2-02-2012, 12:39
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

        Вже понад два роки я офіційно розлучений. Від шлюбу маю сина 2002 р.н. Перший рік після розірвання шлюбу син проживав з дружиною, у зв’язку з цим на підставі рішення суду я сплачую аліменти на її користь на утримання нашого сина. З серпня 2011 року  син переїхав на постійне місце проживання до мене, але дружина не хоче в добровільному порядку відмовлятись від отримуваних аліментів (які щомісячно відраховуються з моєї заробітної плати). Як юридично правильно вийти з даної скрутної ситуації?

 

       Нормами ст. ст. 180 - 182 Сімейного кодексу України передбачено, що  кошти на утримання дитини сплачуються на користь того з батьків, з ким проживає дитина. Оскільки син проживає разом з Вами (батьком) і перебуває на Вашому повному матеріальному утримані, дана обставина є підставою для припинення сплати аліментів на користь матері.        

     Але якщо мати дитини в добровільному порядку не погоджується відкликати виконавчий лист про стягнення аліментів з відділу державної виконавчої служби, Ви маєте право звернутись до суду з позовною заявою про звільнення від сплати аліментів (факт проживання дитини  з Вами повинен бути підтверджений документально: довідкою про склад сім’ї, актом органу опіки та піклування про обстеження житлово – побутових умов проживання дитини тощо). Після ухвалення рішення Ви, отримавши його копію, повинні  звернутись до відділу державної виконавчої служби і на підставі рішення суду про звільнення від сплати аліментів державний виконавець своєю постановою, закриє виконавче провадження (припинить стягнення аліментів). 

 

         В 1989 році я разом зі своїм чоловіком на підставі ордера отримала квартиру по вул. Комсомольській в м. Енергодар. У 2000 році мій чоловік виїхав на заробітки до м. Москви, там створив нову родину і повертатись до м. Енергодар не збирається, у витратах на утримання квартири участі не бере. Я є пенсіонеркою і маю обмежені матеріальні можливості  - квартплата та інші комунальні платежі за двох осіб є непосильним тягарем для мене. Чи можна через суд зняти чоловіка з реєстрації?

 

       З текста запитання зрозуміло, що Ваш чоловік не проживає за місцем своєї реєстрації з 2000 р. тобто вже більше десяти років. Нормами ст. 71 Житлового кодексу Української РСР передбачено, що жиле приміщення зберігається за відсутньою особою шість місяців,  норми ст. 72 Житлового кодексу Української РСР дозволяють визнавати особу, яка відсутня понад шість місяців в займаному житловому приміщенні без поважних причин такою, що втратила право користування ним.

       Ваш чоловік не проживає у квартирі вже понад шість місяців без поважних причин. Даний факт дає Вам право на звернення до суду з позовною заявою про визнання його таким, що втратив право користування житловим приміщенням (факт відсутності чоловіка повинен бути підтверджений документально: актом про фактичне його непроживання складеним працівниками ЖЕД). Отримавши копію рішення суду Ви повинні звернутися до відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВ УМВС (паспортного столу). На підставі  рішення суду чоловіка буде знято з реєстраційного обліку з наданого Вам в користування житлового приміщення.

 

Л.П. ГЛИБОВСЬКА (конт. тел. (050) -501-94-87)

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий