Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Коли сім`я - надійний тил
на правах рекламы

Коли сім`я - надійний тил

Автор: Adminius от 3-03-2011, 13:18
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Зазвичай так говорять про чоловіків. Але хіба не менш важливо жінці, яка відчуває в собі сили і талант до творчої праці, знати, що родина її розуміє і готова підставити плечі…

 

Так трапилось 13 років тому в сім`ї вчительки української мови та літератури Дніпрорудненської гімназії «Софія» Ольги Коваленко. Ользі Андріївні, вчителю-методисту, авторці численних публікацій у фахових журналах і газетах, запропонували посаду заступника директора з навчально-виховної роботи. На сімейній нараді вирішили: треба погоджуватись. А донька Оля навіть зраділа: «Мамо, я так хочу, щоб ти була заступником!» Пообіцяли допомагати – і свого слова дотримуються.

Донечка взяла на себе не лише хатню роботу. Разом з мамою готувалась до участі в конкурсах та олімпіадах. Спільними зусиллями здобули вони перемогу на Всеукраїнському конкурсі «Вчитель – моє покликання». Але, коли прийшла пора дівчині обирати свій шлях у житті, вирішили, що «другий вчитель в родині буде зайвим». Так Оля-маленька потрапила до Київської академії муніципального управління. Зараз вона займається менеджментом проекту «Студентська республіка» (це одна з п’яти кращих громадських організацій в Україні). Не так вже й далеко від вчительської професії…

-         Людина рідкісної відповідальності, яскрава творча особистість, завжди відгукується на професійні запити колег, - таку характеристику колезі дає ще один заступник директора гімназії Наталія Соколовська.

На жаль, маємо непоодинокі випадки, коли керівник – це, в кращому випадку, хороший менеджер, на професійне зростання у нього не завжди вистачає чи то часу, чи то хисту… В гімназії «Софія» друковані праці мають 30 (!) вчителів. У 2010 році до виданнь різного рівня були надіслані ще 15 робіт. З них чотири вже надруковані. Як колишній освітянин знаю, як важко буває надихнути, спонукати вчителя-майстра поділитися своїм досвідом, написати науково-методичну роботу. Адже йому дійсно легше десяток уроків провести!.. Але коли і директор Валентина Дмитрівна Пилипенко, і її заступники вважають за необхідне займатися цією справою, то й підлеглі не мають морального права відмовитись. Отже, Ольга Андріївна – автор не одного десятка статей з методики викладання української мови та літератури, а також з практики проведення педагогічних експериментів, у яких бере участь школа. Разом із Валентиною Дмитрівною вони є авторами двох методичних посібників з впровадження особистісно орієнтованих освітніх технологій (видані запорізьким та харківським видавництвами у 2001 і 2007 роках).

Ольга Андріївна і зараз, будучи заступником директора, багато працює з дітьми, готуючи їх до участі в олімпіадах і конкурсах, де вони неодмінно виборюють призові місця.

Та й сама може похвалитися високими нагородами. Але про це говорять колеги: відмінник освіти України, нагороджена грамотами Міністерства науки та освіти України, Запорізької обласної держадміністрації.

Ольга Андріївна з більшою охотою розповідає про своїх талановитих учнів. А ще – про улюблену дачу, яка стала для неї місцем, як зараз модно говорити, релаксації. Там разом із чоловіком вирощує вона квіти, фрукти, ягоди.

- Дача – це ліки від негараздів! - стверджує моя співрозмовниця.

Ще б пак! Адже Ольга Андріївна виросла у великій і дружній сільській родині на Житомирщині. Батько хворів, мати, щоб підняти трьох дітей, змушена була піти працювати на ферму. А молодша Оля опікувалась городом, вирощувала картоплю, доглядала худобу… І у школі встигала вчитися на відмінно, і Житомирський педагогічний інститут закінчила, отримавши диплом з відзнакою.

Може, саме звідси її надзвичайні працьовитість і відповідальність? І щедрість душі. Ольга Андріївна, повертаючись з дачі, ділиться врожаєм із усіма сусідськими бабусями. А у школі свій багатий досвід також щедро дарує молодим колегам.

Напередодні жіночого свята колектив Дніпрорудненської гімназії «Софія» бажає Ользі Андріївні міцного здоров`я, здійснення всього задуманого, творчої наснаги, щастя, радості і добра. Приєднуємося!

 

Любов МІЛЛЕР


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий