Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Про релігійність і духовність
на правах рекламы

Про релігійність і духовність

Автор: ВиМ от 2-07-2014, 17:00
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Нам пишуть

Публікація інтерв’ю з Остапом Чорним викликала неабиякий резонанс серед читачів газети та відвідувачів нашого сайту. Публікація викликала «Лист-відповідь» представників УПЦ (МП), на який – в свою чергу – вирішив відповісти наш постійний читач Роман Дудось. Публікуємо його лист майже без купюр. Людина має право на власну думку, а редакція – на її оприлюднення.

«Ні один народ в історії людства не загинув від меча, всі народи гинуть внаслідок асиміляції» (Нікколо Макіавеллі – 1469-1529 рр. – флорентійський дипломат, історик).

Висловлюю свої погляди на діяльність церкви Московського патріархату як коментар до листа священства Енергодарського благочиння УПЦ (МП), надрукованого у «ВиМ» від 26.06.2014 р.

Я – старий пенсіонер, не маю ні комп’ютера, ні Інтернету, тому інформацію отримую тільки через газети, телевізор та із власного спостереження.

Мій критерій –загальнолюдські принципи, адекватність.

Всі люди, які живуть на Землі, до Бога звертаються рідною батьківською мовою. Апостоли проповідували християнство мовою того народу, на землю якого вони приходили. В усіх церквах православних країн світу богослужіння ведеться сучасною державною мовою. Московська ж церква, створена російськими царями і відроджена Сталіним, проводить службу староболгарською мовою з метою відлучення українського, білоруського та інших народів від своєї мови та їх асиміляції. В церквах Болгарії служба ведеться сучасною болгарською мовою, користуватися мовою Кирила і Мефодія є недопустимим та недоречним.

А кремлівська влада за підтримки патріарха Кирила проповідує таку ідею: Росія існує там, де користуються російською мовою.

Мої батьки розмовляли українською, я – двомовний, а діти і внуки вже перейшли на російську всупереч моїй волі. Таке оточення!..

З історії ми знаємо, що в 1900 році в світі існувало 52 держави, в 1950 їх було 82, а зараз їх більше як 240. Середньовічний період колонізації змінився періодом розпаду світової колоніальної системи і це була не забаганка Патріса Лумумби та Джавахарлала Неру – це закономірний цивілізаційний процес.

Церква Московського патріархату займає протилежну позицію: вона є апологетом продовження режиму колонізації неросійських народів, зміцнення і розширення так званого «Русского мира».

В архівах світу зберігаються географічні карти земель, які заселяли українці. Територія до ріки Дон – споконвічні українські землі. Міста Россош в Воронезькій області, Таганрог в Ростовській – українські міста. Антон Чехов в автобіографії писав: «Я родился в украинском городе Таганроге»…

Війна, яка зараз йде в Україні, - результат браку любові до Україниу багатьох єпископів і пастирів. Вони кажуть: «Благослови этот народ». А який? Як Бог може благословити народ, в існування якого не вірить пастор? Хто чув, щоб хор церкви, яка називає себе українською, виконував духовний Гімн України на музику Миколи Лисенка «Боже, єдиний, великий, нам Україну храни»? Я – не чув.

Знаю: церква відділена від держави. Але ж все духовенство УПЦ (МП) є громадянами України, і в них повинна бути громадянська позиція, яка б відповідала принципам гуманізму, справедливості та моральності.

Є розумові здібності, освіченість людей, а є моральність (нравственность). Є релігійність, а є духовність. І це абсолютно різні якості. Хотілося б вірити і бачити, що духовенство УПЦ (МП) поряд з освіченістю і релігійністю володіє і такими якостями, як моральність і духовність.

Підготувала до друку Любов МІЛЛЕР
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий