Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Вакцинації проти поліомієліту
на правах рекламы

Вакцинації проти поліомієліту

Автор: ВиМ от 30-10-2015, 07:41
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Вакцинації проти поліомієлітуКампанія з вакцинації проти поліомієліту: відповідь на загрозу чи комерційна акція?

 

В нашому місті 26 жовтня стартувала кампанія з масового щеплення дітей від такого небезпечного вірусного захворювання, як поліомієліт. МОЗ України у відповідь на спалах хвороби, який зафіксували у Закарпатській області і який був підтверджений ВОЗ, почало додаткову тритурову імунізацію дітей. Про це повідомила завідувачка дитячою поліклінікою Галина ГАНЖА.

 

Довідка: Поліомієліт – найнебезпечніша з неврологічних хвороб. Це – спинальний млявий параліч. Поширюється вірус від людини до людини через їжу, воду, слину. Найбільше ризикують захворіти на поліомієліт діти до 5 років. Нажаль, хвороба невиліковна, її можна лише попередити за допомогою щеплення. З 2002 року Україна була країною, вільною від «дикого» штаму поліомієліту, – завдяки проведенню вдалої кампанії з імунізації населення. А в цьому році через низький рівень охоплення дітей вакцинацією ситуація змінилася.

 

Галина Ганжа повідомила, що в нашому місті перший тур вакцинації проти поліомієліту розпочався навіть раніше, ніж в Запоріжжі – 26 жовтня. Він триватиме до 6 листопада, потім з інтервалом в один місяць пройдуть другий і третій тури. В 1-му та 2-му - щеплення отримають діти віком від 2 місяців до 5 років 11 місяців і 29 днів, в 3-му – з 2 місяців до 10 років. Таким чином можна створити великий прошарок населення з достатнім імунітетом.

 

Якими препаратами будуть проводити щеплення?

- Вакцина ІМОВАКС і ОПВЕРО виробництва САНОФІ ПАСТЕР, Франція, - відповіла Галина Ганжа і пояснила, що перша (інактивована) використовується для першого щеплення дітей, які не мають жодної вакцинації проти поліомієліту. Всі інші діти будуть вакциновані живою оральною вакциною проти поліомієліту.

 

Відомо, що вакцина повинна транспортуватися та зберігатися при певному температурному режимі. Галина Ганжа запевнила: доставка медикаментів здійснювалася в спеціальних контейнерах, звідки вони потрапили в холодильники. Це підтверджують індикатори якості, які є на кожному флаконі препарату – це коло з квадратом всередині. При зміні температурного режиму змінюється колір індикатора: з правильного – сіре коло з білим квадратом на сіре коло з СІРИМ же квадратом, або з квадратом, ТЕМНІШИМ за коло. Таким чином батьки можуть переконатися, що вакцина зберігалася вірно. До того ж наша дитяча поліклініка отримала спеціальні дозатори для оральної вакцини ОПВЕРО та шприци для внутрішньом`язових ін`єкцій ІМОВАКС. І, звичайно, весь персонал проінструктовано.

 

Вакцинації проти поліомієлітуВакцину місто отримало 23 жовтня, її вистачить на всіх дітей. Так звані «організовані» малюки – вихованці дитсадочків, отримають щеплення на своїх «робочих місцях», всі інші прийдуть для цього в поліклініку, де працюватимуть два кабінети: для щеплень (на 3-му поверсі) та 416-й кабінет (на 4-му). Звичайно, процедура вакцинації – безкоштовна, а ще перед нею батьки заповнятимуть так звану згоду. Або ж відмовлятимуться від щеплення – знов таки, після оформлення документу. Такі будуть, впевнена Галина Ганжа, і це їхнє право. Тим більше, що погляди на імунізацію дуже різняться. В ЗМІ та Інтернеті поширюється інформація про те, що ті два випадки, що зафіксовані на Закарпатті, не є епідемією, тим більше приводом для проведення кампанії з додаткової вакцинації. Масове щеплення – це просто привід реалізувати в нашій країни ліки, які непотрібні в Європі, тим більше, от-от спливе термін їхньої придатності, фармацевтичні компанії зазнають збитків… Крім того, є думка, що саме така імунізація несе загрозу справжньої епідемії поліомієліту, бо дитина, щеплена орально, протягом 60 днів виділяє в оточуюче середовище вірус.

 

Офіційна медицина закликає зробити щеплення, а ще - не забувати про елементарні правила особистої гігієни: миття рук після відвідування туалету та перед їжею, бо поліомієліт також відноситься до «хвороби брудних рук». Крім того, особливо обережними необхідно бути ВІЛ-позитивним діткам та діткам, хворим на СНІД.

 

Будь-яка вакцинація небезпечна ускладненнями. Що може спіткати діток після отримання щеплення? Галина Ганжа відповідає:

- Підвищення температури, млявість, зниження апетиту, збудження дитини, яке триває недовго. На ОПВ (оральну вакцину) можуть бути реакції з боку шлунково-кишечного тракту: нудота, блювання, пронос, які минають за кілька днів.

 

На останок завідувачка дитячою поліклінікою повідомила, що з наступного року Україна, як і інші країни світу, відмовиться від використання ОПВ і повністю перейде на інактивовані вакцини для того, щоб запобігти розповсюдженню вакциноасоційованих спалахів поліомієліту, як це сталося на Закарпатті.

 

Катерина СТАЦЕНКО

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий