Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » «… Не можна бути осторонь подій»
на правах рекламы

«… Не можна бути осторонь подій»

Автор: ВиМ от 20-08-2014, 18:15
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится

«… Не можна бути осторонь подій»Ці рядки з вірша енергодарської поетеси Надії РУБІНСЬКОЇ могли б слугувати епіграфом до зустрічі патріотично налаштованих мешканців міста, які давно шукали можливості стати у нагоді державі у вирішальні часи боротьби за незалежність.

Така зустріч відбулася у бібліотеці Енергодарського інституту державного та муніципального управління «КПУ» імені Рема Хеноха в день великого православного свята – Преображення Господнього. Вкотре це приміщення надає для небайдужих енергодарців директор закладу Валентина Шилова. У березні тут збиралися на Шевченківські світлини. Цього разу аудиторія була значно ширшою: адже лиха година гуртує, об’єднує справжніх патріотів.

Ініціатором заходу стала редактор нашої газети та керівник міського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» Тетяна Скиба. Вона представила зібранню молодих активістів: керівника приймальної волонтерської ініціативи «Енергодар SOS» Тамару Білик та керівника благодійного фонду «Енергодар» Олександра Радецького.

-Я пишаюсь тим, що обоє вони – випускники першої в нашому місті української школи №7, - сказала Тетяна Олексіївна.

Тамара і Олександр розповіли про те, як чотири місяці поспіль допомагають воїнам АТО, збираючи кошти, продукти харчування та особистої гігієни, шукають житло для тимчасово переселених жителів сходу України тощо. Наша газета неодноразово писала про діяльність цих громадських організацій, тому не будемо повторюватись. Скажемо тільки, що за весь цей час було відправлено на блокпости, де несуть службу енергодарці, понад 30 тон продуктів, а на придбання амуніції для солдат зібрано понад 800 тисяч гривень.

Але активістам конче потрібна допомога. Передусім – потрібні люди, які б чергували у палатках, де збирають продукти і речі. Не відмовляться, якщо хтось надасть свій автомобіль для перевезення речей. А, можливо, найголовніше, потрібна інформаційна підтримка: адже далеко не всі мешканці міста розуміють, що війна дуже близько, і порятунок від неї – саме у небайдужості…

«… Не можна бути осторонь подій»-Нам потрібен ваш час, - звернувся до присутніх Олександр Радецький. – Нехай це буде декілька годин на тиждень – вони стануть у нагоді.

Від присутніх надійшло чимало пропозицій. Валентина Деркач запропонувала звернутись до вчительства міста з тим, щоб вони допомогли не лише знайти волонтерів серед старшокласників, а й – найголовніше! – поширювали інформацію про необхідну допомогу армії та переселенцям, більше уваги приділяли патріотичному вихованню молоді. Валентина Григорівна внесла і дуже цікаву пропозицію: звернутися до представників міжнародних агенцій, які існують у місті, а також до тих енергодарців, які зараз живуть за кордоном. Вони могли б надати суттєву допомогу, зокрема, у придбанні ліків або спеціального обладнання (захисні окуляри) для вояків АТО.

Марія Осіпчук поділилася досвідом, як за прикладом енергодарців було організовано волонтерський рух у Великобілозерському районі. Навколо спільної справи об`єдналися і громадські активісти, і представники місцевої влади.

Валентина Іванівна Шилова просила передати переселенцям про готовність навчати їхніх дітей в ЕІДМУ безкоштовно, а Галина Суліменко пообіцяла поширити інформацію про необхідну допомогу із замовленням ліків серед власників приватних аптек міста.

Присутні запропонували у День Незалежності пройти ходою від магазина «Український стиль» до площі перед МБК «Сучасник». Учасники ходи мають бути у вишиванках або мати на одязі українську символіку. Вони принесуть квіти до пам’ятника Тарасу Шевченко та візьмуть участь у загальноміських заходах. Жодних мітингів, промов – лише демонстрація того, що в цьому місті таки живуть українці!

Сім учасників зібрання одразу записалися на чергування у палатці, всі – придбали сувенірну продукцію з національною символікою, яку люб’язно надав магазин «Український стиль». Багато хто заповнив вексель – документ, що підтверджує готовність допомагати армії фінансово. Дехто одразу передав гроші до фонду «Енергодар», отримавши відповідний документ. (Нагадаємо, що подобний фінансовий звіт про рух коштів цього фонду кожен може відстежити на сайтах газет «Час і ми» та «РОсТ»).

… Нажаль, годі чекати на швидке завершення військових дій на сході країни. То ж і допомога українській армії буде потрібна велика. Не будемо стояти осторонь – матимемо надію на перемогу.

Любов МІЛЛЕР

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
 1. ЦитатаОтветить
  • Группа: Гости
  • Регистрация: --
  • Статус:
  • 45 комментариев
  • 0 публикаций
  ^
  У тяжкі часи люди завжди гуртувалися і надавали допомогу один одному. Дуже добре, що у нашому місті молодь створила благодійну організацію і допомогає військовим. Багато дамають, що біда їх омине - це не моє, буду осторонь. Нажаль такого не буває, тільки разом ми зможемо протистояти агресору, не словом так ділом! Приклад - Маріуполь! Молодці тримайтесь!