Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Енергодар – це Україна
на правах рекламы

Енергодар – це Україна

Автор: ВиМ от 19-06-2014, 13:20
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Енергодар – це УкраїнаЄ міста на Сході України, які голосно заявили про свою відданість ідеї єдності ще в часи, коли невідома була доля Майдану. Ще не втік з Межигір`я наш «», а в центрі Дніпропетровська лунав з величезного екрану Гімн України, а на балконах майоріли жовто-блакитні прапори. Енергодар остаточно визначився лише минулих вихідних… Та й не весь Енергодар.

Активісти громадської організації «Самооборона Енергодара» вирішили реставрувати й розфарбувати у кольори державного прапора знак на в`їзді в місто. Ранком п’ятниці біля знаку стояли прапори Запорізької та Енергодарської «Самооборони», а з десяток активістів (дехто з дружинами та дітьми!) зчищали стару фарбу зі знака. Біля них зупинялись машини, люди запитували, чи не потрібна допомога, приєднувались, телефонували друзям…

Про ідею перефарбування знаку і її втілення в життя журналістам розповів керівник громадської організації Олександр Баляба:

- Наша організація виросла з «Самооборони Запоріжжя», коли ми допомагали боронити облдержадміністрацію. Зараз у нас є власна міська організація, свій прапор. Ми вирішили продемонструвати, що Енергодар був, є і буде українським містом, а ми – не бандформування, як вважає міський голова. (До речі, на сесії міський голова Ігор Наумичев запевнив, що його неправильно зрозуміли, вибачився перед ними і подякував за допомогу в охороні міста).

Олександр Федорович розповів, що два тижні тому інша громадська організація подавала заявку у відділ архітектури, щоб отримати дозвіл на перефарбування знаку. Але вони зіткнулись з необхідністю довгих погоджень, тому «Самооборона» вирішила зробити добру справу, не витрачаючи часу на бюрократичні процедури.

-Поки будемо погоджувати – війна скінчиться, - каже Олександр Баляба. – Ми сьогодні заґрунтуємо, а завтра пофарбуємо, можливо, двічі. Адже всі тут люди робочі – треба встигнути за вихідні. Самооборонівці працюють безкоштовно, ще й скинулися по 50-100 гривень на матеріали. Допомогли також підприємці – Володимир Сірко, Іван Самойдюк.

Енергодар – це УкраїнаНаступного дня в 14.00 роботу було закінчено. Знак засяяв свіжими фарбами. Активісти запевняють: фарба якісна – не менше семи років простоїть.

Це був саме день жалоби за загиблими вояками зі збитого терористами літака. Біля відновленого знаку стояли прапори «Самооборони» із траурними стрічками, стояла запалена свічка. Пам'ять героїв вшанували хвилиною мовчання. Водії машин, які їхали трасою, сигналили, деякі зупинялися і вітали активістів: «Слава Україні!». І відповідь «Героям слава!» лунала як клятва загиблим.

Любов МІЛЛЕР

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий