Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Фестиваль «Козацькі розваги»
на правах рекламы

Фестиваль «Козацькі розваги»

Автор: Adminius от 18-07-2012, 14:09
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Фестиваль «Козацькі розваги» Козацька лава – віднині і в Дніпрорудному

Любов до рідної землі, країни не декларує зараз хіба що дуже ледачий. Напередодні виборів ця тема завжди стає актуальною. Але лише той, хто життя присвятив вихованню цієї любові, може довести своїм прикладом, що ж має стояти за високими словами…

Другий рік поспіль у перелік свят, приурочених до Дня міста Дніпрорудного, внесений фестиваль «Козацькі розваги», який проводять спільно працівники НПП «Великий Луг» (в.о. директора Валерій Соловян) та члени Клубу «Білі Ворони» (президент Сергій Решетов, якому й належить ідея проведення свята). На території міського парку «Дружба», який є складовою частиною національного природного парку, збираються майстри гончарної справи гімназії «Дивосвіт», запорізької творчої лабораторії бісероплетіння «Химера» тощо, утворюючі яскраве «Містечко майстрів», де можна і шедевр ручної роботи придбати, і навіть спробувати самому виліпити глечик.

У хащі парку досвідчені туристи – члени Клубу, на чолі з Юрієм Баздирєвим, демонструють техніку пішохідного туризму, запрошуючи всіх бажаючих пройти складну трасу. Особливе захоплення викликав виступ юної туристки Анастасії Депутат.

Одночасно поруч розгортається захоплююче дійство, яке дає можливість пересвідчитися: козацькі традиції не вмруть, не загинуть. У цьому році за звання кращих знавців історії та нащадків слави пращурів змагались дві команди – співробітників «Великого Лугу» та збірна ветеранів Клубу. Нелегкі випробування випали на їхню долю! Треба було і на складні питання з історії запорізького козацтва відповісти (тут неперевершеним був співпрезидент  Клубу Володимир Сухомлин), і макітру вареників, і хлібину, карася та кавуна  на швидкість з`їсти, і помірятися силою у перетягуванні канату, змаганнях з армреслінгу  та вижимання важелезної гирі.

Але найбільш видовищним виявився прадавній вид випробувань мужності й сили: козацька лава на лаву. Ох, як завзято готувалися зійтися у двобої обидві команди! Залякували супротивника войовничими вигуками… А після бойової нічиєї  залюбки обіймалися й браталися, як то й водиться між справжніми  козаками!

Життєвий досвід та суворі умови природоохоронної роботи таки допомогли великолужцям (капітан Євген Михайличенко) з мінімальною перевагою отримати перемогу. Заохочувальний приз з рук Валерія Соловяна отримав капітан «Білих Ворон», співпрезидент Клубу Андрій Кістрін (на фото).

Гостей свята – а їх зійшлося чимало! - пригощали справжнім козацьким кулішем, який приготували кухарі обох команд,  знатний козак з ВЕЛИКОЛУЗЬКОГО куреня Олександр Батовский  та прекрасна  козачка, ветеран Клубу Ганна Ільченко.

Програму фестивалю вела член Клубу, завідуюча відділом рекреації «Великого Лугу» Юлія Маркова.

А численна дітвора рятувалась від спеки у новому фонтані, який на початку свята відкрили перед входом в парк міський голова Евген Матвєєв та заступник директора фірми «Асоль», яка збудувала цей чудовий фонтан, Петро Ткачук. Вони побажали великолужцям і «Білим Воронам» успіхів у благородній справі збереження довкілля і висловили надію на те, що мешканці міста будуть берегти і фонтан, і унікальну природу парка. Про те, наскільки ця проблема актуальна, ми говорили з Валерієм Соловяном  напередодні свята. Але про це – у наступному номері.


Любов МІЛЛЕР

 

Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Фестиваль «Козацькі розваги»Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий