Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Майдан. Прапор. ПС.
на правах рекламы

Майдан. Прапор. ПС.

Автор: ВиМ от 7-08-2015, 19:13
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Майдан. Прапор. ПС.Колись мій юний друг Савелій Федан сказав: "Справжній патріот завжди носить з собою прапор України та "Кобзар". Тому, збираючись на навчання до Києва, я запаслася необхідними атрибутами: придбала в наших доблесних (інакше й не скажеш!) "Енергодарських павучків" ріднесенький прапор та й помандрувала собі. Тим більше, що мала надію потрапити на Віче, яке скликав Дмитро Ярош на Майдані 21 липня.

Вранці, коли я вперше приїхала на Майдан, зрозуміла: рана загоїлася, але організму від того легше не стало. Так буває, коли інфекція ззовні поглиблюється у життєво необхідні органи... Ніби й ран на кривавому Майдані нема - бруківка на місці, Будинок Профспілок цнотливо прикрили яскравою занавіскою, свічками викладений тризуб, ряди з тисячами світлин героїв впадають в око, але не зачіпають серця. Тому що там виникає лише одне питання: ЗАРАДИ ЧОГО?!

Не піти на Майдан ввечері не могла. Безсонна ніч, цілий день гризіння граніту науки - не виправдання, коли Дмитро Ярош скликає Віче. Не те щоб я була екзальтованою фанаткою Правого сектора. Просто хотілося побачити, скільки людей довіряє Ярошу - депутату й бійцю? А головне, зрозуміти - що це за люди?

Основний колір натовпу - хакі. Його розбавляють плями світлого одягу - це бабусі, діди, молодь в яскравому одязі. Прапори. Мені здалося, жовто-блакитних більше, ніж червоно-чорних. Розгорнула свій.

Парасюк закликав боротися. Звернувся до натовпу: "Коли до вас на коліна сядуть онуки та запитають: а що ти робив ТОДІ? Що ви відповісте їм?!" А й справді, що?

Василь Хмара говорив про те, що треба схиляти Захід до санкцій. Згодна... "Але ж треба й самим щось робити! Припинити стосунки з ворогом! Оголосити блокаду окупаваним територіям!" - мені здається, що з цьому важко суперечити.

На виступ Яроша чекали з нетерпінням. Я відчула це, стоячи посеред незнайомих людей, до яких не страшно було доторкнутися, навіть штовхнути чи наступити на ногу (звичайно, не навмисно). "Вибачте, перепрошую", - рідна мова гріла серце. Та наступайте на мене, не соромтеся, тільки говоріть до мене українською...Трохи дивне відчуття, так?

Ярош говорив недовго. Емоційно. Розставив крапки над "і": ніяких погромів. "Виступати дисциплінованою революційною силою". Казав про те, що ПС відсьогодні - не національно-партіотичний, а ВИЗВОЛЬНИЙ рух. Я радію - все, що має спільне коріння зі словом ВОЛЯ - святе для мене. Лідер ПС казав про ініціювання референдуму щодо недовіри владі, визнання АТО війною із зовнішнім (а як же інакше?) ворогом. Ой, не знаю я, що з цими воріженьками нам робити - і зсередини їдять, і зовні розпинають...

Майдан. Прапор. ПС.Закінчувалося Віче, як і починалося, - молитвою та Словом святих отців УКРАЇНСЬКОЇ православної церкви Київського Патріархату.

Охорона, звичайно, була. Вона й підказала, з якого боку виглядати Яроша, бо я захотіла, щоб на моєму новенькому прапорі він залишив автограф. Разом зі мною на Майдані були колеги - журналісти. На щастя, одна з них буквально тиждень тому мала нагоду особисто поспілкуватися з Дмитром - адже у них на Петропавлівщині Ярош отримав кредит народної довіри та пішов в депутати ВР. Колега побачила прес-секретарку пана Дмитра, та її впізнала. І ось - стоїмо поряд. Я кажу: "Ви нас надихаєте", - маючи на увазі все на світі - передову, ДУК ПС, партію, особистість... А він каже: "А ви - нас"

Прапор хотіла подарувати комусь з тренерів. Але ж тепер на ньому автографи Яроша й Парасюка. Привезла додому з думкою: коли на мої коліна повилазять онуки, я їм, крім усього іншого, розповім цю історію.

 

Катерина СТАЦЕНКО

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий