Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Велика Білозерка готова допомагати українській армії
на правах рекламы

Велика Білозерка готова допомагати українській армії

Автор: ВиМ от 13-08-2014, 14:25
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Велика Білозерка готова допомагати українській арміїВ час, коли держава у небезпеці, кожен має визначитись із власним внеском у загальну справу захисту свободи й незалежності. Про це йшла мова на зібранні депутатів районної та місцевих рад, керівників господарств та сільських голів Великобілозерського району, яке ініціювали активісти району

В гості до білозерчан приїхали активісти з Енергодара, які не перший місяць успішно займаються організацією самооборони та допомогою армії. У Великобілозерському районі ця робота розпочалася, як і у місті енергетиків, за підтримки приватних підприємців. Одним з найактивніших з них є Ігор Батрак, який і запросив гостей, аби переконати лідерів громади: працювати заради укріплення боєздатності армії та допомагати людям, які залишилися в зоні АТО, треба активніше. Слід зазначити, що Велика білозерна вже закупила повний комплект амуніції для кожного земляка, який воює. А тим, хто купив її за власний кошт, взявши позику, відшкодували ці витрати.

Слід зазначити, що, на відміну від влади Енергодара, голова райдержадміністрації Тетяна Бородай підтримала як ініціативу Ігоря Івановича та його однодумців, так і проведення зустрічі з сусідами.

Відкриваючи цю зустріч, Тетяна Жоржівна зазначила, що в районі вже створено благодійний фонд підтримки армії, на рахунок якого перераховано більше 200 тис. грн. Вона представила зібранню делегацію з Енергодара на чолі з приватним підприємцем Олегом Яровим.

Ігор Батрак нагадав депутатам про те, що вони – обрані народом і повинні займати активну життєву позицію.

-Тут, в залі, лише 30 з 84 депутатів місцевих рад, - сказав він. – Чи є громадська позиція у тих, хто не прийшов?.. Адже йде війна. Десятки наших односельців вже призвані до лав української армії. То ж кожному треба визначатися: по який він бік у цій війні. Для тих, хто вважає, що це «не його війна», хочу нагадати: Крим - поруч, можна виїхати туди… Але якщо ти вважаєш себе громадянином України, то мусиш допомагати нашим воякам, а також громадянам, які стали заложниками бойових дій на сході.

Ігор Іванович розповів про те, яка саме допомога потрібна зараз:

-Я закликаю вас не збирати кошти на патрони чи гранати. Це робитимуть приватні підприємці. Я звертаюсь до депутатів з проханням – дійти до кожного жителя району, до кожного підприємця і переконати його допомогти тим, чим він може допомогти. Це може бути картопля, цибуля, борошно. Раз на тиждень ми за допомогою наших енергодарських друзів виділятимемо транспорт, щоб зібрати все це і відправити в зону АТО.

До присутніх звернувся депутат Енергодарської міської ради Павло Богдан. Він закликав своїх колег попри різні політичні переконання об`єднатися заради спільної справи.

Велика Білозерка готова допомагати українській арміїДосвідом організації роботи з самооборони поділився керівник Організації колективної оборони Енергодара (ОКО) Сергій Оржиховський.

-Державна бюрократична машина поки що залишилась майже незмінною, - пояснив він. – Тому ми маємо разом створювати фонди, волонтерські рухи, аби швидко й ефективно допомагати військовим.

Сергій Анатолійович також розповів про те, яке велике значення мають для наших військових малюнки та листи дітей. В зоні бойових дій чекають на них, вішають у палатках.

Старший офіцер Енергодарського об’єднаного військкомату Олександр Вєрігін розповів присутнім про свої поїздки в зону АТО, про те, в яких умовах доводиться воювати нашим солдатам. Він назвав поіменно всіх білозерчан, хто сьогодні із зброєю в руках бореться з терористами на сході країни. Особливо наголосив на тому, що солдати конче потребують сучасних медикаментів: сильнодіючих знеболюваних засобів, засобів для термінової зупинки кровотечі. Нагадав і про той самий буторфанол, ампули якого можна знайти лише в аптечках водіїв. Кожна така ампула допоможе врятувати життя солдата!

-Окремо хочу сказати про призов резервістів, який щойно розпочався, - наголосив Олександр. – Прошу всіх чоловіків віднестися до цього дуже серйозно. Повістка не означає, що вас зразу направлять в зону АТО. Якщо є будь-які причини для того, щоб людина не могла бути визнана здатною для війни, - вони будуть враховані. Але до військкомату треба обов’язково прийти. Варто пам’ятати: війна колись скінчиться, наші вояки повернуться додому… Уявляєте, як вони дивитимуться у вічі тих, хто ховався в кущах?..

Фінансовий координатор благодійного фонду «Енергодар» Віктор Бучнев поділився досвідом використання векселів як письмових зобов’язань надати певну грошову допомогу. Він також розповів про систему, яка допомагає робити прозорою діяльність фонду та рух грошей.

Тетяна Бородай запропонувала присутнім зайти в кожен двір, в кожну установу, а готовність допомогти зафіксувати за допомогою векселя (в якому буде указана не лише грошова допомога, а й продовольча). Це допоможе формувати продовольчого вантажа.

Під час обговорення пролунала пропозиція відмовитись від допомоги тих, хто в свій час допомагав організовувати людей на «антимайдани», але присутні зійшлися на тому, що допомагати українським воякам мають всі, незалежно від політичних уподобань, але більш активно. Адже війна повинна об’єднувати всіх незалежно від політичних уподобань, адже всі ми – громадяни України! Голови сільрад пообіцяли донести отриману інформацію до тих депутатів, які з якихось причин не були присутніми на зборах. Вони також запевнили, що до кінця тижня визначаться, якою буде допомога мешканців кожного села.

Ігор Батрак пообіцяв підняти питання про допомогу сім`ям вояків на найближчому засіданні сесії райради. Він впевнений: більшість депутатів погодиться, наприклад, звільнити родичів військових від сплати комунальних послуг.

Білозерчани щиро подякували гостям з Енергодара за досвід та пообіцяли, що співпраця з військкоматом буде постійною та плідною.

Вже наступного понеділка гуманітарний вантаж від мешканців району відправиться у супроводі співробітників Енергодарського військкомату туди, де несуть нелегку службу білозерчани.

Коли зустріч закінчилася, Ігор Батрак сказав:

-Війна – дуже дороге «задоволення» для обкраденої держави. Тому кожен громадянин повинен зробити свій внесок для здобуття перемоги. Щоб наші діти жил и у вільній країні, а нам не соромно було дивитися їм у вічі. Перемога буде за нами, бо ж ми – на своїй землі!

Любов МІЛЛЕР

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий