Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Якщо бажаєте взяти на виховання дитину…
на правах рекламы

Якщо бажаєте взяти на виховання дитину…

Автор: ВиМ от 16-10-2013, 21:05
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Якщо бажаєте взяти на виховання дитину…Життя кожної людини неповторне. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити складні обставини долі, але є випадки, коли неможливо нічого змінити самому. Дитячі долі – в руках дорослих і тому ми переживаємо, коли в дітей із самого початку життя виникають дуже складні проблеми. Відсутність батьківського тепла, маминої колиски на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних - все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – на них ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забитий сінець чи успіх у спортивних змаганнях. Саме тому держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт. Це прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

 

Метою створення прийомної сім'ї дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання.

Дитячий будинок сімейного типу - сім'я, яка створюється за бажанням подружжя (батьки-вихователі) або окремої особи, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім'я - це сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно взяла із закладів для сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей для виховання і спільного проживання.

Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до його закінчення.

У разі утворення такої сім'ї прийомні батьки беруть дітей на власну житлову площу за наявності необхідних санітарно-гігієнічних та побутових умов. При створенні дитячого будинку сімейного типа держава надає сім’ї матеріальну та соціальну підтримку.Одна з умов його створення - надання родині житлової площі, що дає змогу забезпечити гармонійний розвиток дітей, гарантує кожному вихованцю, а також рідним дітям батьків-вихователів нормальні умови життя.

За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками (батьками-вихователями), обов'язково мають пройти навчання.

Кандидати у прийомні батьки (батьки-вихователі) подають до Енергодарського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді наступні документи:

·заява про взяття на облік як потенційного кандидата у прийомні батьки (батьки-вихователі);

·копії паспортів кандидатів у прийомні батьки (батьки-вихователі);

·довідка про склад сім’ї (форма № 3);

·копія свідоцтва про шлюб;

·довідка про стан здоров'я кандидатів у прийомні батьки (батьки-вихователі) та членів сім’ї, які проживають разом з ними;

·довідка про доходи;

·довідка про відсутність судимостей;

·характеристика з місця роботи;

·довідка про наявність власного або орендованого житла;

·письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім’ї дитячого будинку сімейного типу, засвідчена нотаріально.

·Прийомній сім’ї дитячому будинку сімейного типу щомісяця виділяються кошти на харчування прийомних дітей, придбання для них одягу, взуття, м’якого інвентарю, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок тощо відповідно до норм, визначених законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях надається за принципом "гроші ходять за дитиною”.

Призначення допомоги здійснюється на підставі:

·заяви одного з прийомних батьків або батьків-вихователів;

·копії свідоцтва про народження дитини;

·рішення Енергодарської міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї;

·документа, що підтверджує статус дитини;

·довідки органу державної виконавчої служби про розмір аліментів;

·довідки з місця навчання дитини про розмір стипендії.

Призначення соціальної допомоги та грошового забезпечення здійснюється з моменту влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або у прийомну сім'ю і до досягнення дитиною 18-річного віку (учнів - до закінчення учбового закладу, але не довше, ніж до досягнення 23-річного віку за умови навчання за денною формою і не перебування на повному державному утриманні).

Державна соціальна допомога на дітей призначається у грошовій формі батькам-вихователям на кожну дитину-вихованця і прийомним батькам на кожну прийомну дитину.

Грошове забезпечення призначається кожному з батьків-вихователів і одному з прийомних батьків.

 

Розмір соціальної допомоги

Розмір допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку;

для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, учнів денної форми навчання - два прожиткових мінімуми для працездатної особи;

у разі, якщо дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або у прийомну сім’ю.

 

Розмір грошового забезпечення

Розмір грошового забезпечення становить 35% двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 № 5515 –VІрозмір державної допомоги становить:

Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

з січня

з грудня

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

1944

2064

від 6 до 18 років

2420

2572

від 18 до 23 років

2294

2436

 

Сумарний обсяг грошового забезпечення не повинен перевищувати п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи і розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою.

Розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків не повинен перевищувати півтора прожиткових мінімуми для працездатної особи.

Прожитковий мінімум для працездатної особи у 2013 році становить: з 1 січня – 1147 грн., з 1 грудня – 1218 грн.

У разі запровадження нового рівня прожиткового мінімуму розмір соціальної допомоги та грошового забезпечення перераховується без додаткового звернення батьків-вихователів і прийомних батьків.

Контроль за належним використанням бюджетних коштів прийомною сім’єю здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

Обов’язковим є соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, в ході якого соціальний працівник допомагає прийомній дитині та прийомним батькам вирішувати питання адаптації, подолання психологічних труднощів. Центр соціальних служб сприяє у вирішенні більшості питань, які виникають у прийомних сім'ях.

Якщо ви не байдужі та маєте бажання взяти на виховання дитину, звертайтесь до Енергодарського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м. Енергодар, вул. Козацька, 17, тел/факс: (06139) 6-19-54.

Режим роботи: Понеділок-четвер: 8.00-17.00 (обідня перерва: 12.00-12.45), п'ятниця.: 8.00-16.00 (обідня перерва: 12.00-12.45).

Чекаємо на вас!

 

ЕМЦСССМ Сидорик Тетяна Сергіївна 6 19 54

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий