Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Енергодарські школярі на батьківщині Кобзаря
на правах рекламы

Енергодарські школярі на батьківщині Кобзаря

Автор: ВиМ от 26-02-2014, 16:19
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Енергодарські школярі на батьківщині КобзаряДо 200-річчя Тараса ШЕВЧЕНКА

 

В нашій славній Україні серед розкішної природи, широколистих лісів і золотистого степу з давніх-давен осіли навіки села, які нині відомі всьомц світу: Моринці, Кирилівка (Шевченкове), Будище і Вільшани. Це – колиска нашого генія, Пророка – Тараса Григоровича Шевченка.

 

У жовтні минулого року учні 6, 8 та 11 класів Енергодарської УВК №5 разом з класним керівником старшокласників Іриною Максименко та викладачем української мови Гульнарою Худояр відвідали ці святі для кожного українця місця. Це була перша подорож, яка входить до проекту Гульнари Віталіївни «Літературна Україна». Вчителька планує за три роки побувати зі своїми учнями на батьківщині Івана Франка, Лесі Українки, здійснити поїздку «Україна театральна». На Чернечий горі вони читали вірші поета і були вражені тим, що саме під час читання залунала над Дніпром пісня «Обнімімося, брати мої…»

Шевченківські місця залишили незабутні враження в учнів 8-Б класу, які поглиблено вивчають історію та рідну мову.

Крістіна Химченко була вражена краєвидом, який відкрився з могили Шевченка в Каневі.

-Дійсно наша Україна дуже гарна, - говорить дівчина. – В музеї мені сподобався портрет Шевченка, вишитий жінкою, яка втратила зір, працюючи над ним. На цьому портреті очі Шевченка мов живі: вони дивляться на тебе, куди б ти не пішов!

Олександра Герникова говорить про те, що ця подорож була ніби дотиком до минулого. Запам`яталася дівчинці могила матері поета, запах трав у хаті.

Енергодарські школярі на батьківщині КобзаряПоговорили ми з дітьми й про те, що для них Кобзар сьогодні.

-Тарас Шевченко висловив у своїх віршах те, що не кожен може сказати. Його поезії досі актуальні, - говорить Еліна Рояка.

-Він був справжнім патріотом, писав про волю, а це сьогодні звучить дуже сучасно, - підхоплює розмову Богдан Макаренко.

Аліна Прач згадує про те, що вірші Шевченка звучали на Майдані Незалежності з вуст хлопця, який загинув одним з перших. Я нагадую їй прізвище: це був Сергій Нігоян, вірменин, якого, мабуть, саме поезія Шевченка надихнула йти і відстоювати свободу в Україні.

Було приємно, що діти говорили від щирого серця. Вони, як сказала Олександра Герникова, «прожили його життя». Підростає небайдуже покоління свідомих українців. Можливо, саме на їхню долю випаде дожити до світлого майбутнього нашої держави, взяти участь в її розбудові, здійснити мрію Кобзаря про «вільну і нову» Україну!

 

Любов МІЛЛЕР

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий