Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Енергодар - це Україна! Свято Незалежності
на правах рекламы

Енергодар - це Україна! Свято Незалежності

Автор: ВиМ от 29-08-2015, 11:28
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Енергодар - це Україна! Свято НезалежностіМайже два роки запеклої боротьби із зовнішнім ворогом таки змусили багатьох українців усвідомити себе громадянами. Тому цьогоріч свято Незалежності сприймається зовсім по-іншому...

Енергодар не зрадив тогорічній традиції: центральним заходом в День Незалежності залишився Парад вишиванок. Залишився він саме громадським заходом. Тому яскраву колонну очолювали не представники влади - вони йшли разом з усіма десь в середині, - а малеча, яка несла синьо-жовту стрічку, прикрашену червоними маками. Цю стрічку зробили народні майстри Надія та Олексій Кузнєцови. Можливо, учасників ходи було й не більше, ніж у минулому році, але й не менше: просто йшли вони не вузьким тротуаром, а широкою центральною вулицею міста. Над колонною майоріли державні прапори та ті самі червоно-чорні - як символ крові, що проливається за рідну землю...

Серед учасників ходи було чимало тих, хто вишив свою сукню власноруч. Серед них - Марія Федорівна Гладка. Вона разом із подругами - парафіянами української православної церкви Київського патріархату - брала участь і в першому Параді вишиванок.

- Радісно бачити відродження народних традицій, - говорить Марія Федорівна.- Ось тільки... самі дівчата навколо, лише ми з сестрою - жінки...

Вона хитро посміхається - і розповідає про забуту християнську традицію: одружена жінка мала б покривати голову хусткою, щоб не розпорошувати сили, які треба віддавати дітям та онукам.

Енергодар - це Україна! Свято НезалежностіБіля пам`ятника Тарасу Шевченко ходу чекали. Зведені хори "Червона калина" та "Родослав" разом з учасниками Параду вишиванок виконали Гімн України. До підніжжя пам`ятника винесли корзину квітів, а постамент обвили тією самою стрічкою з маками.

Надія та Олексій Кузнєцови приготували багато прикрас із державною символікою, які жваво розбирали з їхнього прилавку учасники свята.

На сходинках міського палацу культури "Сучасник" демонстрували свою майстерність вишивальниці: чудові рушники та ікони. Дещо неподалік пропонували свою солодку продукцію місцеві пасічники, а сувеніри - умільці з "Майстра та майстрині".

Традиційний парад візків продемонстрував неабияку фантазію й майстерність молодих батьків.

Але й серед кращих мають бути найкращі. Їх визначило журі, яке очолила начальник відділу культури Надія Кулагіна. Отже в конкурсі рушників неперевершеними були визнані роботи Наталі Тодорчук, а серед вишитих ікон - шедеври Любові Дерев`янко. Найкращим візком став той, який створила родина Кошелєвих. Нагороди переможцям вручав перший заступник міського голови Іван Самойдюк. Крім основних, були призи й заохочувальні - тобто ніхто не пішов зі свята без подарунка.

Свій вірш "Вишиванка" прочитала енергодарська поетеса Любов Опанасівна Яременко.

Від пасічників зібрання привітав Іван Тихонович Вілюнов. Він побажав всім миру, мирної праці.

- Саме бджоли, серед яких "немає а ні бомжів, а ні олігархів", дають нам приклад ефективної наполегливої праці, - сказав він.

Завершився святковий день концертом аматорських колективів МПК "Сучасник". Виконавцям завзято підспівували і літні люди, і молодь. Приємно, що і рушник, і сорочка вишивана, і щира пісня багатьма сприймається як своє, рідне. Так приходить усвідомлення своєї причетності до творення незалежної держави.

Слава Україні!

Любов МІЛЛЕР
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий