Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Запрошує«Великий Луг»
на правах рекламы

Запрошує«Великий Луг»

Автор: Adminius от 25-07-2012, 14:01
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Запрошує«Великий Луг»


 Національний природний парк«Вели́кий Луг» знаходиться у Василівському районіЗапорізької області. Створений він відповідно до Указу Президента України від 10.02.2006 р. № 121/2006 з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів степової зони. Загальна площа - 16756 га. Парк створено на базі регіонального ландшафтного парку «Панай», орнітологічного заказника загальнодержавного значення «Великі і Малі Кучугури», ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Крутосхили Каховського водосховища».

Реалізація проекту підвищення статусу РПЛ «Панай» до рівня НПП «Великий Луг» зайняла 6 років. Співробітники парку разом з молодіжною громадською організацією Клуб «Білі Ворони» доклали до цього чимало зусиль, проводячи унікальні екологічні акції: «Увага, первоцвіти!», «Дайте шанс нашим лісам!», «Допоможемо пернатому другу!», «Золоте листя», «Відродимо ковилові степи України !».

У співробітників «Великого Лугу» чимало проблем, але вони з надією дивляться у майбутнє. Зараз колектив очолює енергійна людина, оптиміст Валерій Миколайович Соловян. Під його керівництвом розроблена низка цікавих еколого-просвітницьких проектів - фестиваль «Козацькі розваги», еколого-туристські зльоти, екологічні акції, художні і фотоконкурси,  покращення рекреаційного потенціалу парку «Дружба», розробка нових екскурсійних маршрутів тощо. Пропонуємо їх вашій увазі.


«СКЕЛЯНСЬКІ ШТОЛЬНІ»

Протяжність - 2 км, тривалість 1-1,5 години.

Маршрут починається від  кургану епохи бронзи.  Далі проходить біля печер «Скелянські штольні», у яких видобувався ракушняк з царських часів. Закінчується подорож відвідуванням музеєю екології Дніпра та історії Великого Лугу Запорозького.

«ДНО ПОНТІЙСЬКОГО МОРЯ»

Протяжність - 1,5 км, тривалість 1-1,5 години.

<!--[if !supportLists]-->·          <!--[endif]-->Маршрут являє собою оглядову екскурсію в околицях м. Дніпрорудного, включаючи відвідування краєзнавчого музею міста, палеонтологічних пам’яток, огляд степової рослинності.

 «СІМ МАЯКІВ»

Протяжність - 2 км, тривалість - 1,5-2 години.

 «Сім маяків» є історичною пам’яткою місцевого значення, а також місцем легендарних подій. Шлях проходить повз козацькі поховання, вапнякові печери, показовий козачій маяк.


«ПАРК ДРУЖБА»

Протяжність - 1-1,5 км, тривалість - 1-1,5 години.

Це оглядова екскурсія ландшафтним парком, під час якої розглядаються колекції деревних та чагарникових порід (101 вид), привезених з різних куточків України та Росії, а також паркові ландшафти 1961 – 1964 року створення.

«Білозірські плавні»

Протяжність стежки 500 м, тривалість – 30 хвилин.

Урочище Білозірське – це долина річки Білозірки, яка має площу 290 га.

Тут представлені байрачні ліси, плавневі зарості, біляводні і водолюбні рослини та луки. У цій зоні дозволяється влаштування туристських маршрутів і екологічних стежок, але забороняються рубки лісу головного користування, промислове рибальство й добування мисливських тварин.


«Крутосхили Каховського водосховища»

Протяжність – 4 км, тривалість – 2 години.

В межах маршруту ви зможете побачити місця виходу гранітів, вапнякових піщаників, де зростає ефедра двоколоскова. Її чисельність скоротилася внаслідок кар’єрних розробок, надмірного рекреаційного навантаження, пожеж, а також збору як лікарської сировини.

Закінчується екологічна стежка козацьким похованням.

Замовляйте екскурсії  за телефоном:  (06175) 6-65-78

 

Юлія МАРКОВА, Ганна ДРОЗДОВА, працівники рекреаційного відділу.


Фото Марії Чумаченко.

 

Запрошує«Великий Луг»Запрошує«Великий Луг»Запрошує«Великий Луг»Запрошує«Великий Луг»


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий