Сделать домашней|Добавить в избранное
 
 
» » Питання - відповідь
на правах рекламы

Питання - відповідь

Автор: Adminius от 26-06-2012, 13:26
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Питання - відповідь З якою періодичністю треба відвідувати центр зайнятості? 

Порядком реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219 (далі - Порядок), громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні зобов'язані, відповідно до письмових рекомендацій працівників служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню та відвідувати центр зайнятості у визначений час, але не рідше, ніж один раз на 30 календарних днів.
Відповідно до підпункту 3 пункту 5.4 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності (зі змінами та доповненнями), затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2000, у разі недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню відповідно до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", які наданні безробітному в письмовій формі, у тому числі неповідомлення про перетин державного кордону у період, визначений працівником центру зайнятості для самостійного пошуку роботи, тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів, але не менше, ніж 15.
Зняття з обліку громадян, які зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, регламентується ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та пунктами 20-22 Порядку.

 

Якщо особу звільнено за угодою сторін, то чи можна стати на облік і отримувати матеріальну допомогу?

 

Так, можна. У разі звернення особи до державної служби зайнятості, за відсутності роботи, на 8-й день їй надається статус безробітного та призначається допомога по безробіттю, яка згідно з п.3 статті 22 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виплачується з 8-го дня після реєстрації особи у центрі зайнятості.

Особам, звільненим з останнього місця роботи за угодою сторін (п.1 ст. 36 КЗпП України), тривалість виплати допомоги по безробіттю відповідно до пункту 1 частини 5 статті Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» скорочується на 90 календарних днів і не може перевищувати 270 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) – 630 календарних днів протягом двох років.

 

Ірина СОЛДАТЕНКО, заступник директора Енергодарського МЦЗ

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий